Indykpol AZS Olsztyn w drodze do najlepszej czwórki

4 lut 2017, 18:45

W 20 kolejce Indykpol AZS Olsztyn podejmował na wyjeździe AZS Częstochowę. Dzięki świetnej grze pokonali akademików ale przez gorszy bilans setowy niż PGE Skra Bełchatów zajmują piątą pozycje.

Pierwszą partie rozpoczęli od szybkiego prowadzenia olsztynianie (2:8). Dzięki punktowym blokom akademicy mogli wrócić do gry (10:13). Włodarczyk zakończył przechodzącą piłkę co zmusza trenera gospodarzy do wzięcia czasu (10:16). Kochanowski przekroczył linie dziewiątego metra przy zagrywce (11:18). Kolejny świetny atak Buniaka (18-24). Punktowy atak Aleksandra Śliwki zakończył pierwszego seta (18:25).

Kolejny set zaczął się od wyrównanej gry (5:5). Goście wyszli na prowadzenie dzięki skutecznej zagrywce (7:12). Moroz po raz kolejny obił blok olsztynian (15:18). Skuteczny blok na Hadravie (20:21). Drugą partię zakończył potężny atak Hadravy (23:25).

Trzecia partia rozpoczęła się od serii błędów częstochowian (1:5). Po raz kolejny częstochowianie wracają do gry (10:11). Grebeniuk zdobył punkt z kontry (15:17). Punktowy serwis Buniaka (21:22). As serwisowy Włodarczyka (21:24). Pliński atakiem ze środka zakończył mecz. Pewna wygrana gości. Był to trzynasty z rzędu przegrany mecz gospodarzy (22:25).

AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25,23:25,22:25)

MVP: Jakub Kochanowski

AZS Częstochowa:Buczek, Janus, Szymura, Szalacha, Buniak, Moroz, A. Kowalski (libero)

Indykpol AZS Olsztyn : Woicki, Pliński, Włodarczyk, Hadrava, Kochanowski, Śliwka, Żurek (libero)