Instynkt strzelecki Milika. Polak z golem w sparingu Juventusu [WIDEO]

10 sie 2023, 09:59

Juventus bez żadnego problemu wygrał aż 8:0 w towarzyskim meczu z rezerwową drużyną na Allianz Stadium. Jedną z bramek dla “Starej Damy” strzelił Arkadiusz Milik, dla którego było to pierwsze trafienie w ramach przedsezonowych sparingów.

Milik z golem w sparingu

W przedostatnim letnim sparingu przed wznowieniem nowego sezonu Serie A ekipa Juventusu zagrała na Allianz Stadium ze swoją rezerwową drużyną, która na co dzień występuje w Serie C. Faworytem był rzecz jasna zespół Massimiliano Allegriego, czego dowodem był wysoki wynik.

“Stara Dama” wygrała to spotkanie aż 8:0. Trzy gole strzelił Kaio Jorge, dwa trafienia zanotował Dusan Vlahović, a po jednej bramce dołożyli Moise Kean, Dean Huijsen i Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 78. minucie, a na boisku przebywał od 56. minuty.

To pierwsze trafienie Milika w przedsezonowych sparingach. W dwóch wcześniejszych meczach z Milanem i Realem Madryt grał odpowiednio przez 30 i 45 minut, ale nie udało mu się trafić do siatki. Na poniższym wideo można zobaczyć gola Polaka od 1:50.

Juventus nie zagra w pucharach

Przed ekipą z Turynu jeszcze jeden towarzyski mecz. W najbliższą sobotę o godzinie 20:30 “Stara Dama” zagra z Atalantą. Później będzie już czekać na start sezonu Serie A – w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Udinese (20 sierpnia).

W nadchodzących rozgrywkach Juventus będzie mógł się skupić jedynie na ligowych rozgrywkach. Po karach i odejmowanych punktach w ubiegłym sezonie, klub z Turynu zajął siódme miejsce w tabeli i zyskał prawo gry w Lidze Konferencji Europy. Ostatecznie i tak nie zagra w tych rozgrywkach na skutek kary od UEFY za sztuczne zawyżanie wartości piłkarzy i ukrywanie części ich płac w trakcie pandemii koronawirusa.