czwartek, 30 czerwca, 2022

Inter Mediolan nie zagra w Superlidze. Skorzystali z klauzuli zawartej w kontrakcie

W ostatnich dniach wiele mówi się o projekcie Superligi. Okazuje się, że nie wszystkie kluby, które podpisały kontrakt w niej zagrają. Inter Mediolan skorzystał z klauzuli i zrezygnował z uczestnictwa w rozgrywkach. 

Inter Mediolan nie wystąpi w Superlidze

Nerazzuri to jeden z dwunastu europejskich klubów, obok Atletico Madryt czy Manchesteru United, które dołączyły do Superligi niecały rok temu. Co prawda wtedy projekt upadł w przeciągu dwóch dni, ale obecnie wraca na pierwsze strony gazet z nowymi pomysłami, będącymi bliższe temu, czego od rozgrywek piłkarskich oczekują kibice.

Andrea Agnelii prezydent Juventusu Turyn powiedział wczoraj, że Superliga nie upadła i podpisany kontrakt nadal obowiązuje 11 z 12 zespołów. Jedynym klubem, który zrezygnował z uczestnictwa w elitarnych rozgrywkach jest Inter Mediolan.

Jak donosi COPE mistrzowie Włoch mieli zawartą klauzule, która pozwoliła wycofać się z projektu. Jeśli Inter chciałby uczestniczyć w rozgrywkach musiałby uzyskać poparcie wszystkich sponsorów. Najwidoczniej takiego wsparcia zabrakło.

Więcej o projekcie Superligi można przeczytać w poprzednim artykule na ten temat. Piłkarska Superliga wraca! Na czele Juventus, Barcelona i Real Madryt

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA