Strona główna Lekkoatletyka ISTAF Berlin: Ewa Swoboda poprawia rekord Polski!

ISTAF Berlin: Ewa Swoboda poprawia rekord Polski!

2
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Do Mistrzostw Świata w Doha niespełna miesiąc. Zawodnicy reprezentacji Polski są w ostatnich fazach przygotowań do głównej imprezy tego roku. Późny sezon niektórym daje się już we znaki, ale są też tacy zawodnicy, którzy dopiero się rozkręcają! Jedną z takich zawodniczek jest Ewą Swoboda, która przed momentem poprawiła własny rekord życiowy, a także rekord Polski do lat 23 w biegu na 100 metrów kobiet!

Pierwszy dzień września to co roku szczególny dzień dla Polaków. Rocznica wybuchu II wojny światowej zawsze przyprawia nasz naród o refleksje. W trakcie wojny zginęło wielu wspaniałych sportowców, a nasze następne pokolenie zawodników upamiętnia ich w najlepszy możliwy sposób.

Kolejna odsłona prestiżowego mityngu w Berlinie. Bieg na 100 metrów kobiet, główna aktorka- Ewą Swoboda. Fenomenalny bieg w wykonaniu naszej zawodniczki, oraz rewelacyjny czas- 11.07 sekund! Zwycięstwo w tym prestiżowym mityngu. Nowy rekord życiowy! Nowy rekord Polski do lat 23! Do rekordu Polski Ewy Kasprzyk brakuje coraz mniej (10.93 sekund).

Ewa pokazuje, że forma przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Katarze rośnie. Choć Ewa narzekała na długość trwania sezonu, to pokazuje, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała. Czekamy ze zniecierpliwieniem na następny start!

Komentarze