Strona główna Lekkoatletyka ISTAF Berlin: Pewna wygrana Piotra Małachowskiego!

ISTAF Berlin: Pewna wygrana Piotra Małachowskiego!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Trwa bardzo prestiżowy mityng lekkoatletyczny w Berlinie. Na starcie zameldowało się kilku Polaków. Jednym z głównych bohaterów dnia został Piotr Małachowski, który zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem mężczyzn!

Berlin 2009 rok. Piotr Małachowski przegrywa tytuł mistrza Świata na rzecz Roberta Hartinga. Stadion ten niewątpliwie jest jednym z najbardziej pamiętnych miejsc w karierze Piotra. Dzisiejszy dzień zostanie dobrze zapamiętany przez naszego reprezentanta.

Po trzech kolejkach Piotr zajmował drugie miejsce z wynikiem 64.38 metrów. Przed nim był tylko Litwin- Andrius Gudzius. W czwartej próbie Piotr posłał dysk na odległość 63.24 metrów. W piątej próbie Piotr wreszcie wstrzelił się w dysk i rzucił daleko! 65.17 metrów! Tym rzutem Małachowski zapewnił sobie tryumf w dzisiejszych zawodach!

W konkursie dyskoboli wystartował także Robert Urbanek, który szuka odpowiedniej dyspozycji po urazie odniesionym w trakcie trwania sezonu. Na dzisiejszym starcie rzucił on 62.87 metrów, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

W biegu na 5000 metrów kobiet wystąpiły trzy nasze reprezentantki. Katarzyna Jankowska zajęła 15. miejsce z czasem 15:39.77 minut. Dwie pozycje niżej uplasowała się Paulina Kaczyńska z czasem 16:18.01 minut. Renata Pliś nie ukończyła biegu. Zwyciężyła Daisy Jepkemei z czasem 14:51.72 minut. http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html

Komentarze