Itas Trentino – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Gdzie transmisja (16.03)? Walka o półfinał Ligi Mistrzów

16 mar 2023, 14:50

Wieczorem fanów siatkówki czekają wspaniałe sportowe emocje. Drużyna Itas Trentino zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w rewanżowym starciu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz polska drużyna wygrała 3:2. Dzięki temu ma małą przewagę przed starciem na Półwyspie Apenińskim.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Klasyk Ligi Mistrzów. ZAKSA ponownie zagra z Itas Trentino

Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle po niezwykle zaciętym i pięciosetowym meczu, pokonała włoskie Trentino w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów CEV. MVP tamtego spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek. W wyjściowym składzie pierwszego meczu ćwierćfinałowego zagrali również Marcin Janus, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, David Smith i Erik Shoji.

Tym samym polska drużyna zrobiła pierwszy krok, ale znaleźć się w półfinałach najważniejszych klubowych rozgrywek europejskich. Teraz czeka ją jednak równie trudne zadanie, czyli utrzymanie swojej przewagi. W przypadku bowiem, gdy ekipa z Trydentu zwycięży 3:1 bądź 3:0, uzyska automatyczny awans do półfinału. Jeśli Włosi wygrają natomiast 3:3, dojdzie do złotego seta.

Jeśli więc siatkarze z Kiędzierzyna-Koźle nie chcą martwić się o awans, muszą zagrać tak jak w pierwszym meczu i po prostu wygrać czwartkowego spotkanie. Bilans korzystny jednak nie jest. Dotychczas ZAKSA rozegrała pięć spotkań z tym rywalem na wyjeździe. Bilans jest minimalnie lepszy dla ekipy z Włoch (3-2). Czwartkowe starcie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, iż pojedynek Itas Trentino – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mogliśmy oglądać w poprzednich dwóch finałach Ligi Mistrzów. Wówczas lepsi okazali się jednak siatkarze z Polski, którzy wygrali oba mecze.  Oba zespoły mierzyły się ze sobą już nawet w tym sezonie. W fazie grupowej dwukrotnie lepsi byli siatkarze z Półwyspu Apenińskiego, którzy wygrali 3:1 oraz 3:2.

Itas Trentino -ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Gdzie oglądać?

Mecz ZAKSA – Trentino rozpocznie się w czwartek, 16 marca 2023 roku, o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna na Polsacie Sport. Stacja nadawanie z Półwyspu Apenińskiego rozpocznie dziesięć minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Krok od finału. Skra Bełchatów odpada po niesamowitym meczu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA