środa, 22 czerwca, 2022

Jakub Nizioł ponownie w Śląsku Wrocław. „Solidny ligowiec i kadrowicz”

WKS Śląsk Wrocław dokonał drugiego poważnego wzmocnienia przed sezonem 2022/2023. Kontrakt z mistrzami Polski podpisał Jakub Nizioł.

Wysyp ofert przed następną kampanią

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Jakub Nizioł to syn byłego koszykarza WKS-u Śląska Wrocław, Piotra. Jeszcze kilka lat temu zawodnik studiował na Cal Poly State University, gdzie występował w pierwszej dywizji NCAA w ekipie Mustangs. 26-latek wrócił do Polski przed kampanią 2019/2020, zasilając Legię Warszawa, w której grał przez jeden sezon.

Na początku czerwca 2020 roku Nizioł związał się umową z Eneą Astorią Bydgoszcz i tam spędził dwie minione kampanie. Zwłaszcza podczas ubiegłego sezonu zaskarbił sobie sympatię klubów na giełdzie transferowej i zdobył uznanie. Jak informuje Karol Wasiek z portalu „WP Sportowe Fakty”, chętne pozyskaniem skrzydłowego były King Szczecin, WKS Śląsk Wrocław oraz Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Jakub Nizioł ponownie w Śląsku Wrocław

Nizioł wybrał propozycję Śląska i podpisał dwuletni kontrakt z mistrzami Polski. To drugie poważne wzmocnienie, po sprowadzeniu do wrocławskiej drużyny wielkiego talentu w postaci Aleksandra Wiśniewskiego. Klub z Wrocławia wydał oficjalny komunikat w związku z powrotem Nizioła do WKS-u.

– Po ośmiu latach przerwy Jakub Nizioł ponownie został zawodnikiem Śląska! Były zawodnik Enea Astorii Bydgoszcz i Legii Warszawa z Trójkolorowymi związał się dwuletnim kontraktem. Mieszczańską opuszczał jako nieokrzesany talent, wraca jako bardzo solidny ligowiec i kadrowicz – głosi oficjalny komunikat Śląska Wrocław.

26-latek w poprzednich rozgrywkach notował średnie statystyczne na poziomie 11.9 punktu oraz 4.5 zbiórki. Obecnie Nizioł bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Lublinie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Travis Trice opuszcza WKS Śląsk Wrocław. Będzie występował w Hiszpanii

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA