Trafienie w kadrze nie było przypadkiem! Jakub Piotrowski zdobył dwa gole w cztery minuty

4 gru 2023, 13:01

Jakub Piotrowski zdobył dwa gole, a jego Łudogorec Razgrad pokonał 5:0 Botew Wraca w meczu 19. kolejki ligi bułgarskiej. Reprezentant Polski z sześcioma bramkami na koncie i trzema asystami jest jednym z najlepszych strzelców rozgrywek.

Znakomita forma reprezentanta Polski. W sezonie 2023/2024 zdobył już 11 bramek

Łudogorec był zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku i udowodnił to na boisku. Po pierwszej połowie prowadził 1:0, a kwadrans po wznowieniu gry było już 3:0. Autorem pierwszych trafień po przerwie był Jakub Piotrowski. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 56. i 59. minucie spotkania. Ostatecznie ekipa z Razgradu pokonała Batew Wraca 5:0.

Dla Piotrowskiego było to piąty i szósty gol w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023/2024. Były zawodnik takich klubów jak Pogoń Szczecin, Genk czy Fortuna Duseldorf ma też na koncie pięć trafień w europejskich pucharach.  Jest to bardzo dobry wynik, bo 26-latek najczęściej występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Wysoka dyspozycji Piotrowskiego zaowocowała również powołaniem do reprezentacji Polski. Zawodnik ten zagrał w trzech z czterech dotychczasowych spotkań kadry prowadzonej przez Michała Probierza, a w listopadowym starciu z Czechami zdobył nawet bramkę.