Janowicz w II rundzie US Open!

27 sie 2014, 21:59

Jerzy Janowicz awansował do II rundy US Open po zaciętym meczu z Dusanem Lajovicem 3:1 (6:3, 7:5, 5:7, 7:5).

Z problemami lecz skutecznie zakończył swój mecz w I rundzie US Open Jerzy Janowicz, który pokonał Dusana Lajovica 3:1. Polak od początku dyktował tempo gry, jednak rywal z Serbii nawiązywał skuteczną walkę i robił wszystko co w jego mocy aby zwyciężyć.

Pierwszy set wyglądał tak jak miał wyglądać. Skuteczny Janowicz nie dawał Lajovicowi żadnych szans. Wydawało się, że mecz zakończy się gładkim zwycięstwem Polaka 3:0.

Drugi set to zdecydowana poprawa gry Dusana, który uniemożliwiał Janowiczowi zwycięstwo w każdy możliwy sposób. Polak jednak zdołał wygrać 7:5 i w całym spotkaniu objął prowadzenie 2:0.

Trzeci set dyktowany był już przez Serba, który prowadził nawet 3:5. Janowicz jednak się nie poddawał i udało mu się wyrównać do stanu 5:5. Kolejne dwa gemy padły łupem Lajovica, który wygrał seta 7:5.

Czwarty set to gra obu Panów gem za gem aż do stanu 5:5. Wtedy to Polak odpalił i skutecznie zakończył spotkanie wygrywając dwa ostatnie gemy i całe spotkanie 3:1

W II rundzie Janowicz trafi na zawodnika z RPA, Kevina Andersona, który w I rundzie pokonał po ogromnych męczarniach Pablo Cuevasa.

Następne spotkanie Janowicz już w najbliższy czwartek.

Autor: Grzegorz Hetman