Strona główna Żużel “Jaskółki” rozwiną skrzydła? Unia Tarnów vs Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

“Jaskółki” rozwiną skrzydła? Unia Tarnów vs Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

0

W piątkowe popołudnie, 15. lipca, na torze w Tarnowie gospodarze podejmą ekipę z Zielonej Góry. Spotkanie odbędzie się w ramach zaległej VII kolejki PGE Enea Ekstraligi. Pierwotnie mecz ten miał zostać rozegrany 3. lipca, jednak z powodu opadów deszczu nie doszedł on do skutku.

Ostatnie miejsce w tabeli nie jest zapewne komfortowe dla tarnowian. Widmo spadku może wpływać na samopoczucie i jazdę zawodników. Ostatnie porażki wcale nie podnoszą morałów drużyny, „lanie” w Gorzowie, wysoka przegrana w Lesznie, nie poprawiają sytuacji zespołu. Nie jest to zapewne udany sezon, jednak speedway bywa przewrotny, a punkty meczowe w tym przypadku są konieczne. Może to właśnie piątkowe spotkanie pozwoli „Jaskółką” podnieść się z kolan i zawalczyć o pozostanie w najlepszej żużlowej lidze świata.

Punkty meczowe są bardzo ważne dla obu drużyn, choć zielonogórzanie znajdują się w lepszej sytuacji, nie porzucają oni pogoni za play offami. Aby zapewnić sobie pewne miejsce w fazie medalowej nie mogą odpuścić żadnego meczu. Zadowalająca jest ostatnio postawa zielonogórskich zawodników. W ligach zagranicznych spisują się bardzo dobrze, często przywożąc punkty na miarę zwycięstwa. Czym dalej w sezon, tym bardziej cieszy jazda Jasona Doyle. Początkowo Australijczyk spisywał się w kratkę, a jego występy pozostawiały wiele do życzenia. Wygrana w Grand Prix Czech, szóste miejsce w Grand Prix Cardiff, coraz więcej meczowych “oczek” napawa kibiców optymizmem.

Chociaż statystycznie to Falubaz wydaję się być faworytem w tym spotkaniu, może ono nie należeć do najłatwiejszych. Obie drużyny walczą o bardzo potrzebne im punkty, chociaż spoglądają na nie z nieco innej perspektywy. Nie wiemy czego dokładnie możemy się spodziewać, a nikt nie chcę poddawać się bez walki. Być może to właśnie atut własnego toru pozwoli ponownie rozwinąć skrzydła „Jaskółkom”.

Początek spotkania o godz. 18.00. Żadna ze stron nie wprowadziła zmian w składzie awizowanym.

Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Justin Sedgmen
3. Jason Doyle
4. Andriy Karpov
5. Piotr Protasiewicz
6. Krystian Pieszczek

Unia Tarnów
9. Leon Madsen
10. Piotr Świderski
11. Kenneth Bjerre
12. Mikkel Michelsen
13. Janusz Kołodziej
15. Arkadiusz Madej

Komentarze