Jastrzębianie wygrywają za trzy punkty!

30 lis 2014, 19:36

Siatkarze Cuprumu Lubin podejmowali dzisiaj zawodników Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym secie beniaminkowi PlusLigi udało się postraszyć rywali ze Śląska. Gościom udało się odskoczyć na trzy punkty przy zagrywce Zbigniewa Bartmana, jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu i wygrali pierwszą partię 25:22.

W drugiej odsłonie tego spotkania to Lubinianie pokazywali swoją wyższość. Prowadzili już pięcioma punktami, jednak nawet to nie złamało ducha jastrzębian, którzy ostatecznie wygrali drugą partię 25:20.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Raz prowadziła jedna drużyna, a raz druga. Ostatecznie jednak to zespół gości okazał się lepszy i wygrał trzeci set 25:23.

Już od początku czwartego seta jastrzębianie utrzymywali przewagę nad przeciwnikiem. Mniej więcej w połowie partii odbili na sześć oczek. Gospodarze mieli spore problemy w obronie piłek i przegrali czwarty set 16:25, a cały mecz 1:3.

MVP: Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel)

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 16:25)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Borovnjak (16)Trommel (12), Pashytskyy (12), Gromadowski (13), Kadziewicz (5), Łomacz (3). Rusek (libero) oraz Łapszyński, Michalski (1), Gorzkiewicz i Romać
Jastrzębski Węgiel: Łasko (21), Gierczyński (11), Pajenk (12), Masny (2), Czarnowski (11), Bartman (11), Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak i Kańczok