Jastrzębie po dogrywce lepsze od Podhala

Aktualizacja: 27 sty 2023, 09:33
14 sty 2020, 22:34

Spotkanie 37. kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Podhale Nowy Targ było niezwykle zacięte i zakończyło się sukcesem gospodarzy, którzy wyższość udowodnili dopiero w dogrywce.

Tłok w czołówce tabeli PLH i tylko 1 punkt różnicy w tabeli między JKS GKS a nowotarskimi “Szarotkami” wręcz gwarantował emocje.

W 1. tercji żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać przewagi na lodzie. W połowie tercji pierwsza gra w przewadze jastrzębian nie przyniosła nawet skutku w postaci założenia zamka hokejowego. Nieco więcej spięć pod bramką Podhala przyniosła druga część tercji otwarcia i w 16. min. Pas wykorzystał niezdecydowanie graczy gości, dając swojemu zespołowi prowadzenie.

Od początku 2. tercji w natarciu już byli goście, dosyć szybko dokumentując przewagę. Niewiele po upływie 3. minut gry tej odsłony Sves doprowadził do wyrównania 1-1 i spotkanie nabrało jeszcze większych kolorytów. Teraz miejscowi ruszyli do ofensywy i bramkarz z Nowego Targu nie mógł się zdekoncentrować ani na moment. Hokeiści z Jastrzębia często przebywali w tercji obronnej gości. W 14.min. Urbanowicz po podaniu Matusiaka machnął kijem ile sił i strzałem z dystansu zaskoczył stróża “Szarotek”. Po tym trafieniu gospodarze niesieni dopingiem nie spasowali, mając przynajmniej dwie okazje na podwyższenie rezultatu. Nowotarżanie przeprowadzili jednak zabójczą kontrę i w 18. min. Jencik ponownie doprowadził do wyrównania, przy dużej zasłudze Svesa.

Tercja numer trzy miała nieco spokojniejszy przebieg, a hokeiści obu zespołów częściej starali się sprowokować, aniżeli rozstrzygnąć to spotkanie w regulaminowym czasie na swoją korzyść. Sympatycy miejscowych bardziej niż nad sytuacją na lodzie raczyli się bufetowymi smakołykami i gorącymi napojami. Jednym i drugim wyszło to na dobre – po bezbramkowej tercji konieczna była dogrywka.

W niej gospodarze postarali się, aby tego wieczoru na lodowisku “Jastor” już zbytnio nie przedłużać. Hokeiści z Jastrzębia potrzebowali tylko 22. sekundy na pokonanie rywala w tej dodatkowej partii. Iossafow i Jaz zakręcili obroną Podhala, a Wróbel celnym strzałem zakończył mecz, ustalając jego wynik na 3-2 dla JKH GKS.

JKH GKS JASTRZĘBIE  – PODHALE NOWY TARG 3:2 po dogr. (1:0,1:2,0:0,1:0)