czwartek, 30 czerwca, 2022

Jedenaście drużyn zgłosiło się do weryfikacji w EBLK

W zakończonym przedwcześnie sezonie Energa Basket Ligi Kobiet występowało dwanaście zespołów. Do procesu licencyjnego na przyszły sezon zgłosiło się ich jedenaście.

 

Wisła Kraków mająca na swoim koncie 25 mistrzowskich tytułów  ma zagrać w I lidze i nie wysłał wniosku licencyjnego. Klub z Małopolski ma spore problemy, a zawodniczki grające w sezonie 2019/2020 cały czas (ponoć…!!!) czekają na zaległe wynagrodzenia.

Zgłoszenia do EBLK nie wysłał też klub CosinusMED Widzewa Łódź. Do władz ligi wystosowano jedynie pismo, że w klubie trwają starania, aby jednak dopiąć budżet i wystartować w rozgrywkach.

Co gdy nie zagra Widzew? Jest plan, by w EBLK wystartowała druga drużyna Arki Gdynia. Do EBLK na pewno nie zgłosi się mistrz I ligi kobiet 2020 MKS Pruszków.

Kto zgłosił swój akces do gry w Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2020/2021:

Arka Gdynia, Artego Bydgoszcz, AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin, CCC Polkowice, 1KS Ślęza Wrocław, DGT Politechnika Gdańska, Enea AZS Poznań, Energa Toruń, AZS Uniwersytet Gdański i CTL Zagłębie Sosnowiec.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA