Jeremy Sochan fruwał w AT&T Center! Piąta porażka z rzędu Spurs [WIDEO]

Aktualizacja: 10 lis 2022, 13:25
10 lis 2022, 11:52

Za nami następna wyśmienita noc z meczami najwspanialszej koszykarskiej ligi świata. San Antonio Spurs przegrali z Memphis Grizzlies po niezwykle zaciętej batalii w dogrywce (122:124). Z kapitalnej strony zaprezentował się Jeremy Sochan, wręcz fruwając w powietrzu nad parkietem hali AT& T Center. Polak to również autor szalonej sekwencji, która prawie doprowadziła do zwycięstwa Ostróg z wymagającymi rywalami.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jeremy Sochan zaliczył świetny występ przeciwko Grizzlies

Minionej nocy San Antonio Spurs podejmowali faworyzowanych w tej potyczce Memphis Grizzlies. Mnóstwo znaków na niebie i ziemi wskazywało, że drużyna pod wodzą trenera Gregga Popovicha wreszcie przełamie kiepską serię czterech kolejnych przegranych spotkań. W obu zespołach od pierwszych minut wyczuwalna była wola walki i odniesienia zwycięstwa na boisku hali AT& T Center, której trybuny wypełniły się w 75 procentach.

Później goście z Tennessee odskoczyli na czternaście punktów i wydawało się, że będą potrafili utrzymać bezpieczną przewagę nad oponentami. Jednak w trzeciej kwarcie Ostrogi uskuteczniły zryw 16-4 i znalazły się na czele rywalizacji. Podczas ostatniej odsłony widowiska byliśmy świadkami przestoju gospodarzy, który skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy.

Przez nieco ponad minutę przed finałową syreną czwartej partii żadna z ekip nie zdołała zdobyć choćby punktu. Rzut na wagę triumfu spudłował Keldon Johnson, który ewidentnie miał dziś rozregulowany celownik. Dogrywka toczyła się natomiast pod dyktando Grizzlies, zaś różnica prędko osiągnęła dziewięć “oczek” na ich korzyść.

Wtedy do odrabiania strat rzucili się gospodarze. Aktywnością wyróżniał się zwłaszcza Jeremy Sochan, który najpierw zdobył punkty spod kosza, by kilka sekund później przechwycić piłkę i załadować wsadem. Za moment Ja Morant wykorzystał tylko jedną próbę z linii rzutów wolnych. Niestety, następnie – po fantastycznie przygotowanej akcji – rzut zza łuku z dogodnej pozycji na wygraną zmarnował Devin Vassell.

Spurs ponieśli piątą porażkę z rzędu w NBA

Memphis Grizzlies pokonali San Antonio Spurs 124:122. Ferajna Popovicha lepiej dzieliła się piłką (30 asyst na 47 celnych prób z gry). Ponadto Spurs wymusili na oponentach aż 20 strat, co zamienili na 21 uzyskanych “oczek”. Ostrogi przegrały jednak wyraźnie walkę pod tablicami (39-53 w zbiórkach). Jeremy Sochan ukończył zawody z następującą linijką: 13 punktów (6/7 FG, 1/2 3PT), dwie zbiórki oraz dwa przechwyty.

Polak wtórował swoją świetną postawą kolegom: Jakobowi Poeltlowi (22 “oczka”, dziewięć zbiórek), Devinowi Vassellowi (22 punkty) i Tre Jonesowi (11 “oczek”, 11 asyst). San Antonio Spurs aktualnie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, legitymując się bilansem pięciu zwycięstw oraz siedmiu porażek. Następny mecz teksański zespół rozegra w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu z Milwaukee Bucks.

Sochan chciał napić się wina z Popovichem. „Ma osobowość”