Imponujący mecz Sochana! Spurs ograli najlepszą drużynę NBA [WIDEO]

12 lis 2022, 11:54

San Antonio Spurs pokonali Milwaukee Bucks minionej nocy w NBA (111:93). Spory wkład w końcowy sukces Ostróg miał Jeremy Sochan. Polak bronił na niesamowitym poziomie przeciwko rywalom i dodatkowo wykazywał dużą aktywność po atakowanej stronie boiska. Trener Gregg Popovich może być zadowolony, ponieważ jego podopieczni przerwali serię pięciu porażek z rzędu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

San Antonio Spurs wygrali z Milwaukee Bucks

Od ostatniej victorii San Antonio Spurs na parkietach NBA minęły niespełna dwa tygodnie, choć dramatu w ich poczynaniach na boiskach nie było. Z pięciu kolejnych przegranych meczów zaledwie dwukrotnie ponieśli wyraźne porażki. Bez wątpienia mogli ograć Los Angeles Clippers, Memphis Grizzlies czy Denver Nuggets w drugim pojedynku. Natomiast dziś zmierzyli się z drużyną posiadającą najlepszy rekord w lidze – Milwaukee Bucks.

Kozły wprawdzie wystąpiły w okrojonym składzie, bez m.in. Giannisa Antentokounmpo, Jrue Holidaya oraz Khrisa Middletona. Jednak w żaden sposób nie ujmuje to triumfowi podopiecznych Gregga Popovicha. Ostrogi znakomicie organizowały się w ataku, zaś ich twarda defensywa sprawiła, że przeciwnicy mieli olbrzymie problemy z punktowaniem.

Publiczność gromadzona w teksańskiej hali AT& T Center w liczbie 15 642 osób podziwiała istny popis swoich ulubieńców. Na przestrzeni rywalizacji obserwowaliśmy siedem zmian prowadzenia i tyle samo remisów. Właściwie przed ostatnią odsłoną widowiska kibice gości mogli jeszcze dostrzegać cień nadziei na korzystny rezultat. Natomiast San Antonio Spurs wygrali czwartą kwartę 27:18 i pokonali Milwaukee Bucks 111:93.

Jeremy Sochan znowu zaimponował świetną postawą

Ponownie na medal spisał się Jeremy Sochan, który podczas 30 minut spędzonych na parkiecie zgromadził 10 punktów (4/7 FG, 2/2 FT), zebrał z tablic siedem piłek, zanotował dwie asysty oraz efektownie zablokował próbę rzutową rywala. Polaka wszędzie było pełno i śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Sochan to koszykarski drapieżnik. Pantera Popovicha, człowiek od zadań specjalnych w zespole Spurs.

Najlepiej w ekipie Ostróg zaprezentował się Keldon Johnson, autor 29 punktów. Podziw budzą również występy Devina Vassella (22 “oczka”) oraz Jakoba Poeltla (15 punktów, 10 zbiórek, cztery bloki). Spurs wyśmienitą defensywą ograniczyli skuteczność rzutów z gry oponentów do 32.7%, a sami wykonali 50.6% celnych prób z pola. Ponadto Ostrogi zdobyły więcej “oczek” z pomalowanego (50-32) i uzyskały aż 21 punktów po szybkich kontrach.

San Antonio Spurs nadal zajmują dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, legitymując się bilansem sześciu zwycięstw i siedmiu porażek. Jeremy Sochan w bieżącej kampanii na boiskach NBA notuje średnie statystyczne na poziomie: 7.1 punktu, 3.7 zbiórki, 1.5 asysty oraz 0.9 przechwytu na mecz.

Następny pojedynek Ostrogi rozegrają w nocy z poniedziałku na wtorek. Rywalami zespołu prowadzonego przez Gregga Popovicha będą aktualni mistrzowie NBA, Golden State Warriors. Tego elektryzującego wydarzenia nie można przegapić.

Sochan chciał napić się wina z Popovichem. „Ma osobowość”