Jeremy Sochan kontuzjowany. Nie zdołał dokończyć meczu z Lakers

27 lis 2022, 11:03

San Antonio Spurs przegrali kolejny mecz sezonu zasadniczego. Tym razem ekipa prowadzona przez trenera Gregga Popovicha polegli batalii z Los Angeles Lakers 138:143, ale wynik końcowy jest sprawą drugorzędną. Jeremy Sochan nabawił się kontuzji i przedwcześnie musiał opuścić parkiet. To ogromna strata dla Ostróg, a na domiar złego ze składu wypadł inny ważny zawodnik.

Jeremy Sochan nabawił się kontuzji w meczu z Lakers

Ostatni okres dla San Antonio Spurs to istny koszmar. Ostrogi poniosły osiem porażek z rzędu, pomimo miejscami całkiem uporządkowanej gry. To bez wątpienia bolączka trenera Gregga Popovicha. Teraz legendarnego szkoleniowca teksańskiej drużyny czeka trudniejszy czas, bowiem kontuzji doznali kluczowi koszykarze w jego talii.

Jeremy Sochan doznał urazu mięśnia czworogłowego po zderzeniu się z Russellem Westbrookiem. Polak spędził na parkiecie zaledwie 14 minut, podczas których zdobył pięć punktów oraz zanotował trzy asysty. Oprócz niego, kontuzji nabawił się również Jakob Poeltl, który w ciągu dziesięciu minut uzyskał 12 “oczek” i zebrał z tablic dziewięć piłek.

Lakersów do zwycięstwa poprowadził LeBron James. Gwiazdor NBA zgromadził39 punktów i zebrał z tablic 11 piłek. Natomiast gospodarze świetnie dzielili się piłką, czego dowodem są 33 asysty przy zaledwie 10 stratach. Dodatkowo drużyna prowadzona przez Popovicha posłała aż 18 celnych rzutów za trzy. To nie uchroniło Ostróg przed porażką.

W tabeli Konferencji Zachodniej liderują Phoenix Suns z bilansem trzynastu zwycięstw i sześciu porażek. Na drugiej lokacie plasują się koszykarze Denver Nuggets (12-7), a trzecią pozycję zajmują New Orleans Pelicans (11-8). San Antonio Spurs są sklasyfikowane na przedostatnim miejscu na Zachodzie, legitymując się rekordem 6-15.

Jeremy Sochan mówi wprost. „Czuję się, jakby ktoś mnie testował”