Jeremy Sochan przekroczył magiczną barierę w NBA! Kolejny dobry występ [WIDEO]

11 sty 2024, 09:48

Jeremy Sochan zdobył 15 punktów w wygranym przez jego San Antonio Spurs 130:108 spotkaniu z ostatnią w tabeli Konferencji Wschodniej ekipą Detroit Pistons. Dla Polaka był to podwójnie udany występ, ponieważ zdołał przekroczyć barierę 1000 punktów zdobytych w NBA.

Kolejny dobry występ Sochana

Starcie dwóch najsłabszych ekip obu konferencji w NBA było dla polskiego koszykarza całkiem udane. Jeremy Sochan zagrał w pierwszej piątce i łącznie przebywał na parkiecie przez 28 minut. W tym czasie zanotował siedem celnych rzutów na 15 prób, a do tego dołożył cztery zbiórki i dwie asysty.

Sam mecz nie porywał, ale San Antonio Spurs w każdej kwarcie wykazywali się lepszą skutecznością. Po pierwszej prowadzili 31:19, po drugiej 60:49, a po trzeciej 95:77. Przewagę zdołali utrzymać do samego końca spotkania, dzięki czemu pewnie wygrali 130:108.

Sochan przekroczył magiczną barierę

Dla polskiego koszykarza było to również pamiętne spotkanie pod kątem indywidualnym. Pod koniec drugiej kwarty Sochan popisał się efektowną trójką, dzięki czemu przekroczył granicę 1000 punktów zdobytych w rozgrywkach NBA.

Najlepszym zawodnikiem meczu został z kolei Victor Wembanyama, który po raz pierwszy w karierze zakończył mecz z triple-double. Francuz przebywał na parkiecie przez 21 minut i w tym czasie zdobył 16 punktów, zanotował 12 zbiórek i 10 asyst.

Mimo zwycięstwa, koszykarze San Antonio Spurs w dalszym ciągu zajmują ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Kolejny mecz rozegrają w sobotę, 13 stycznia, a ich rywalem będzie ekipa Charlotte Hornets.