Jeremy Sochan wśród najlepszych. Wyróżnienie za sezon 2022/2023

Jeremy Sochan zakończył swój debiutancki sezon w najlepszej koszykarskiej lidze świata. W sumie Polak rozegrał w NBA już 52 spotkania. W wielu z nich młody zawodnik popisał się pięknymi akcjami. Jeden ze wsadów znalazł się nawet w dziesiątce najlepszych zagrań kampanii 2022/2023.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jeremy Sochan wyróżniony za mecz z Sacramento Kings

Jeremy Sochan został czwartym Polakiem, który miał okazję zadebiutować w lidze NBA. Wcześniej tego zaszczytu dostąpili Cezary TrybańskiMaciej Lampe oraz Marcin Gortat. Żaden nie zaliczył jednak tak dobrego pierwszego sezonu jak zawodnik San Antonio Spurs. Sochan rozegrał 56 spotkań, w których zdobywał średnio 11 punktów.

Polak z sezonu 20222/2023 zapamięta również to, że został najmłodszym starterem w historii swojego klubu w sezonie zasadniczym. Miał również okazję wystąpić także podczas All-Star Weekend. Teraz Sochan został wyróżniony przez NBA jednak za swoje efektowne akcje. Wsad Polaka w meczu z Sacramento Kings znalazł się w TOP 10 sezonu 22/23.

Na pierwszym miejscu znalazło się zagranie Jamela “Ja” Moranta z Memphis Grizzlies. Drugim miejscem wyróżniony został Aaron Gordon z Denver Nuggets, a trzecim najlepszym wsadem sezonu popisał się Donovan Mtichell z Cleveland Cavaliers.

Dziesięć najlepszych wsadów NBA sezonu 2022/2023

10. David Roddy – Memphis Grizzlies

9. Daniel Gafford – Washington Wizards

8. Lauri Elias Markkanen – Utah Jazz

7. Scottie Barnes – Toronto Raptors

6. Jaren Walter Jackson Jr. – Memphis Grizzlies

5. Jamel “Ja” Morant – Memphis Grizzlies

4. Jeremy Sochan – San Antonio Spurs

3. Donovan Mitchell – Cleveland Cavaliers

2. Aaron Gordon – Denver Nuggets

1. Jamel “Ja” Morant – Memphis Grizzlies

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA