Jest zielone światło. Finał Pucharu Polski z oprawą meczową

Cezary Kulesza podzielił się we wtorek z kibicami dobrą informacją. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że kibice Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa będą mogli pojawić się na trybunach wraz z flagami kibicowskimi oraz oprawą meczową.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Finał Pucharu Polski. Nie będzie powtórki z 2022 roku

Już 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie w finale Pucharu Polski powalczą ze sobą drużyny z Warszawy i Częstochowy. W ostatnich dniach pojawiły się jednak niepokojące informacje, że mecz może zostać zbojkotowany przez fanów Legii. Kibice Wojskowych nie chcieli bowiem pogodzić się z faktem, że na mecz nie będą mogli wnieść swoich flag oraz oprawy meczowej. Oznaczałoby to tysiące niewykorzystanych miejsc. Dokładnie jak rok temu.

W 2022 roku finał Pucharu Polski odbył się bowiem bez fanów Lecha Poznań. Kolejorz grał wówczas z Rakowem Częstochowa, ale fani z województwa wielkopolskiego nie weszli na stadion. Nie pogodzili się bowiem z faktem, że zakazano im wniesienia oprawy meczowej. Ucierpiało na tym widowisko, a PZPN zapowiedział, że podobna sytuacja nie może mieć więcej miejsca.

Jak widać groźba, że powtórzy się  podobny scenariusz, podziałała. We wtorek Cezary Kulesza potwierdził, że fani Wojskowych i Medalików będą mogli pojawić się na trybunach PGE Narodowego z oprawą meczową. Prezes PZPN potwierdził, że udało się dogadać ze strażą pożarną, która pozwoliła na wniesienie flag kibicowskich większych niż te o rozmiarach 2m x 1,5m.

Udało się! Straż pożarna dała zielone światło dla sektorówek podczas finału Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym. Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej i m. st. Warszawie za dobrą współpracę. Legia vs Raków to będzie prawdziwe święto kibiców – napisał Kulesza.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Nie będzie bojkotu finału Pucharu Polski? Jest szansa na porozumienie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA