Jesteśmy w finale mistrzostw świata!!!

Aktualizacja: 21 wrz 2014, 10:46
21 wrz 2014, 02:48

Polska w finale mistrzostw świata!!! “Biało-czerwoni” w półfinale pokonali reprezentację Niemiec 3:1 i jutro zagrają o złoto z Brazylią!

Pierwszy set to wojna nerwów co było widać bo niedokładnym przyjęciu z obu stron. Pierwsi nerwy opanowali Niemcy, którzy odskoczyli na kilka punktów. Co jednak daje kapitalnie dopingująca publiczność pokazali “Biało-czerwoni” odrabiając straty, doprowadzając do gry na przewagi i wygranie 26:24!

Druga odsłona to z kolei przewaga ze strony Polski. W pewnym momencie po kapitalnej serii Piotr Nowakowskiego w polu serwisowym prowadziliśmy już 15:9, ale niestety roztrwoniliśmy ją doprowadzając do nerwowej końcówki. Koniec końców obroniliśmy trzy piłki setowe i wygraliśmy seta 28:26!

Trzeci set to niestety słaba gra  Polaków. Po pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:5 i mogło się wydawać, że możemy być spokojni o wynik końcowy, jednak nic z tych rzeczy. Nasi zachodni sąsiedzi szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca wygrywając tą partię 25:23.

Na szczęście nie doprowadziliśmy znów naszych kibiców do stanu przedzawałowego i rozstrzygnęliśmy ten mecz bez konieczności rozgrywania tie-breaku. W ostatniej jak się okazało partii prowadziliśmy grę i mimo początkowego oporu rywali wygraliśmy ją 25:21, a całe spotkanie 3:1!

Jutro o 20:25 w walce o złoto zmierzymy się z reprezentacja Brazylii, a mecz będziemy mogli oglądać w otwartym kanale Polsatu!

Polska – Niemcy 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21)

Polska: Wlazły, Drzyzga, Mika, Winiarski, Kłos, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Kubiak.

Niemcy: Grozer, Kampa, Kaliberda, Fromm, Boehme, Guenthoer, Steuerwald (libero) oraz Westphal, Schoeps, Broshog, Kuehner.

Autor: Damian Wilary