Jimmy Butler Show! Miami Heat triumfowali nad Boston Celtics

18 maj 2022, 09:38

Miami Heat pokonali Boston Celtics w pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej. Fenomenalne zawody rozegrał gwiazdor gospodarzy, Jimmy Butler.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Miami Heat uskuteczniają zryw

W pierwszej połowie to ewidentnie goście dyktowali warunki gry. Celtics wypracowali sobie nawet trzynastopunktową przewagę. Ostatecznie koszykarze szkoleniowca Ime Udoki schodzili na przerwę do szatni przy prowadzeniu 62:54. Wydawało się, że pole position wywalczone na półmetku zawodów wystarczy Celtom. Nic bardziej mylnego.

Na początku trzeciej kwarty miejscowi uskutecznili zryw 22-2, zwyciężając tę partię rywalizacji 39:14. To był istny pokaz najwspanialszego basketu po obu stronach parkietu. Podczas ostatniej odsłony widowiska nie doszło do diametralnej zmiany obrazu meczu i Heat dowieźli bezpieczny rezultat do syreny obwieszczającej koniec zawodów.

Jimmy Butler zaczarował publikę

Fantastyczny występ zanotował lider podopiecznych Erika Spoelstry, Jimmy Butler. Zawodnik zdobył 41 punktów (27 “oczek” w drugiej połowie), zebrał z tablic 9 piłek, zaliczył 5 asyst, 4 przechwyty oraz 3 bloki. To dało mu przepustkę do elitarnego klubu.

Dzięki tej linijce statystycznej, “Jimmy Buckets” dołączył do elitarnego grona koszykarzy z podobnym lub identycznym dokonaniem. Odkąd NBA zaczęło uwzględniać wszystkie podane wartości, tego rodzaju osiągnięciem może pochwalić się zaledwie pięciu zawodników. To Kareem Abdul-Jabbar, David Robinson, Hakeem Olajuwon, Anthony Davis i James Harden.