Strona główna Piłka nożna Jozak po awansie Legii do półfinału Pucharu Polski: są tacy, którzy spisali...

Jozak po awansie Legii do półfinału Pucharu Polski: są tacy, którzy spisali się słabo…

0
Foto: jagiellonia.pl

Legia Warszawa po fatalnej pierwszej i bardzo dobrej drugiej połowie pokonała w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Drutex-Bytovię Bytów 4:2 i pewnie awansowała do 1/2 finału. Po meczu głos zabrał trener mistrzów Polski, Romeo Jozak…

– Zagraliśmy dwie zupełnie różne połowy. Przewidywałem, że zagramy mało stabilnie, bo w pierwszym składzie wystąpiło kilku nowych zawodników, ale ostatecznie udało się ten mecz wygrać – powiedział po zwycięstwie z Drutexem-Bytovią Bytów trener Legii Warszawa, Romeo Jozak.

– Mieliśmy dziś oczywiście z tyłu głowy wynik pierwszego meczu. Spodziewałem się pewnych wahań w naszej grze, ale nie aż takich. W przerwie rozmawiałem z piłkarzami i ta rozmowa okazała się skuteczna. Cieszę się z gry niektórych zawodników, ale są też tacy, którzy spisali się słabo. Nie chcę wymieniać nazwisk, bo przed nami cztery ważne mecze i teraz skupiamy się tylko na nich.

Zdaję sobie sprawę, że ostatnie trzy spotkania w Niecieczy zostały przez Legię przegrane. To wywiera na nas dodatkową presję, ale uważam, że to może nam pomóc. Jedziemy na teren, na którym jeszcze nie wygraliśmy, co powinno być dodatkową motywacją. W Niecieczy zobaczymy naszą najlepszą jedenastkę. Myślę, że mamy odpowiednio dużo jakości, by pokonać Sandecję.

W przerwie odbyliśmy z piłkarzami bardzo konkretną rozmowę. Chciałem im przekazać, że gramy na własnym stadionie i dla własnych kibiców. Mam swoją koncepcję na motywowanie piłkarzy i się jej trzymam.

Szymański zagrał bardzo dobre spotkanie. Miał czucie gry, przestrzeni, partnerów z boiska. Ten zawodnik lepiej jednak wygląda z lewej, niż z prawej strony. Udowodnił dzisiaj swój talent. Również Kopczyński zagrał dobre zawody – wprowadził spokój do środka pola. Miałem pewne obawy o Berto, ale on także zagrał świetny mecz.

Legia Warszawa – Drutex-Bytovia Bytów 4:2 (0:1)

Bramki: Berto 48′, 62′, Szymański 50′, 72′ – Surdykowski 28′, Kamiński 90+1′

Źródło: Własne/BP Legii Warszawa

Komentarze