ME juniorów 2016: Polacy nadal niepokonani!

4 wrz 2016, 20:44

Trzeciego dnia Mistrzostw Europy juniorów Polacy rozegrali mecz z reprezentacją Niemiec. Po trzech setach z pojedynku zwycięsko wyszli Biało-Czerwoni, nadal pozostając niepokonanymi.

Set otwarcia rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia Niemców (4:6). Na szczęście, w dalszej części seta nasza reprezentacja zdołała wyprzedzić przeciwników (15:12). Dobra gra Biało-Czerwonych pozwoliła im utrzymać przewagę aż do końca seta. Bardzo dobrze grali w obronie, wyprowadzali skuteczne kontry – to pozwoliło im wygrać z dużym zapasem punktowym (25:16).

Prowadzenie na początku drugiej partii przypadło w udziale podopiecznym trenera Pawlika. Punktowa zagrywka Bartosza Kwolka pozwoliła Polakom powiększyć różnicę punktową między drużynami (12:9). W końcówce Niemcy również pozostawali w tyle za rywalami (20:17). Polacy błyszczeli na kontrach, wykorzystywali swoje szanse w stu procentach. Po długiej akcji ostatni punkt drugiego seta zdobył Tomasz Fornal (25:20).

Początek trzeciego seta zdecydowanie należał do Polaków, różnica punktów wynosiła 4:0 i powiększała się z każdą akcją (8:2). Niemcy, pomimo wielu prób, nie mogli wyrównać wyniku (16:7). Polacy końca kontrolowali przebieg seta, rozluźnieni bawili się swoją grą – w końcu wynik był dla nich bardzo korzystny (20:10). Partię zakończył kapitan zespołu, Jakub Kochanowski (25:17).

Następny mecz Biało-Czerwoni rozegrają 6 września z reprezentacją Słowenii.

Polska – Niemcy 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

Polska: Kozub, Rajchelt, Ziobrowski, Domagała, Kochanowski, Huber, Woch, Fornal, Kwolek, Busch, Jakubiszak, Masłowski