Juventus planuje wykupić Milika. Nie chcą go odsyłać do Marsylii

Aktualizacja: lis 26 2022, 19:42
lis 24 2022, 15:03

Dziennik “Tuttosport” wydawany w Turynie informuje, że Juventus zamierza wykupić nie tylko Moise Keana z Evertonu, ale również Arkadiusza Milika z Olimpique’u Marsylia. Obaj piłkarze grają we Włoszech na zasadzie wypożyczenia, a porozumienie pomiędzy klubami obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Milik przeniesie się na stałe do Juventusu?

Arkadiusz Milik przebojem wdarł się do zespołu Massimiliano Allegriego. Dzięki swoim umiejętnościom oraz doświadczeniu szybko zyskał sympatię trenera, kolegów z boiska oraz kibiców. Choć w 17 spotkaniach strzelił zaledwie 6 goli, jego obecność na boisku praktycznie za każdym razem zwiększała siłę ofensywną Juventusu. Gdy w jednym z ważnych spotkań włoski trener posadził Polaka na ławce rezerwowych, w klubie nie do końca mogli zrozumieć decyzję trenera.

Przed mundialem niektóre media, także w Polsce, informowały, że włodarze Juventusu z biegiem czasu zmienili swoje spojrzenie na Milika. Doniesienia “Tuttosport” stoją w sprzeczności z tymi doniesieniami. Zdaniem jednego z największych włoskich dzienników Juve jest gotowe zapłacić klubowi z Marsylii 7 milionów euro + 2 miliony premii. Taka kwota nie stanowi problemu i dobrze oddaje wartość Milika na rynku transferowym dlatego jest w zupełności akceptowalna

milik sofascore
Obecna wartość Milika według Sofascore.com wynosi 10,5 miliona euro. Napoli wykupując go z Ajaxu zapłaciło za niego 32 mln euro.

Reprezentant Polski dołączył do Juventusu przed końcem sierpnia z Olimpique’u Marsylia. Juventus zapłacił za transakcję 800 tysięcy euro. Drugie tyle zapłaci Francuzom jeśli spełnione zostaną wszystkie zapisy w umowie. Łącznie wszystkie koszty związane ze ściągnięciem Milika wyniosłyby w takim razie ponad 10,5 miliona euro.

Współpraca na linii Agnelli – Longoria

Arek znajdował się w kręgu zainteresowań Juventusu jeszcze, gdy ten reprezentował barwy Napoli. On sam również był chętny do przenosin. Wówczas kategorycznie na taki ruch nie zgodził się Aurelio De Laurentiis.

We Włoszech nie brakowało teorii, że Andrea Agnelli, a więc prezydent Juventusu, porozumiał się z Pablo Longorią, prezydentem Marsylii, w sprawie wykupu Milika przez francuski klub. Wszystko po to, aby następnie przetransferować go do Turynu. Prezydenci obu klubów bardzo dobrze się znają z czasów, gdy Longoria pracował w Juventusie jako szef skautingu (2015-2018).

Nie dopuścić do sensacji. Porównanie drużyn przed Polska – Arabia Saudyjska

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA