Strona główna Lekkoatletyka Już dzisiaj 2. Copernicus Cup w Toruniu!

Już dzisiaj 2. Copernicus Cup w Toruniu!

0

Arena Toruń będzie dzisiaj wieczorem gościć największe gwiazdy polskiej oraz światowej lekkiej atletyki. Wszystko za sprawą 2. Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego “COPERNICUS CUP 2016”, który swoim prestiżem, a także obsadą przypomina łódzki Pedro’s Cup.

Są to szczególnie poważne zawody dla Polaków, którzy walczą o minima Halowych Mistrzostw Świata w Portland. Jest to szansa szczególnie dla dublerów, gdyż spora ilość naszych czołowych zawodników do USA się nie wybiera. Powodem jest bardzo późny termin tych zawodów, co mogłoby zaburzyć przygotowania do Igrzysk Olimpijskich, które zbliżają się wielkim krokiem.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja polskich tyczkarzy, którzy na Pedro’s Cup spisali się tylko przyzwoicie. Liczymy na to, że Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek oraz Robert Sobera będą w Toruniu latać w okolicach swoich rekordów życiowych. Swoją siłę powinni pokazać również kulomioci. Można sobie postawić pytanie, czy Tomasz Majewski, który w wywiadach jest bardzo pewny siebie, odbije się od dna i pokona młodych wilków, którzy ze sporą przewagą pokonali go w Łodzi. 2-krotny Mistrz Olimpijski za rywali ma Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego, Mistrza Świata oraz Europy (w kategorii juniora) – Konrada Bukowieckiego, a także Polaka, który na Pedro’s Cup pokazał, że ciężka praca popłaca – Michała Haratyka, które jest obecnie liderem list światowych w pchnięciu kulą.

W biegu na 60 metrów przez płotki zobaczymy Artura Nogę, który powinien powalczyć o minimum do Portland. Pytanie tylko, czy Polak podobnie jak inne gwiazdy, wybierze się do USA. Za rywali w swoim biegu będzie miał m.in.: Dominika Bochenka, Damiana Czykiera, Balazsa Baji oraz Kevina Craddocka. W biegu na 800 metrów zaprezentują się Adam Kszczot oraz Joanna Jóźwik, którzy powinni walczyć o zwycięstwa w swoich biegach. Ciekawie zapowiada się również bieg na 60 metrów kobiet. Przekonamy się, czy Ewę Swobodę stać jeszcze na poprawienie swojego świetnego rekordu życiowego.

Na starcie zabraknie niestety Kamili Lićwinko, która zmaga się z chorobą. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a także powrotu do wysokiego skakania! Relację live można będzie śledzić na stronie domtel-sport –> ODNOŚNIK. Od 19:00 transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Komentarze