Strona główna Siatkówka Już jutro wielki hit OrlenLigi!

Już jutro wielki hit OrlenLigi!

0

Już w niedzielę o 14:45 w Hali 100-lecia Sopotu PGE Atom Trefl Sopot podejmie po raz 30. w historii zespół Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. W dotychczasowej rywalizacji sopocianki zwyciężały 17 razy, a 12 meczów zapisały na swoją korzyść dąbrowianki.

Atomówki przygotowywały się do tego spotkania między innymi poprzez sparing wewnętrzny, jaki rozegrały w Malborku przy okazji podpisania umowy z tamtejszym Orłem.

– Starałyśmy się w Malborku grać tak, aby stworzyć sobie warunki rywalizacji podobne do meczowych – mówiła o spotkaniu rozgrywająca PGE Atomu Trefla, Anna Kaczmar.

Dla Kaczmar, Katarzyny Zaroślińskiej, Charlotte Leys i Mai Tokarskiej będzie to spotkanie na swój sposób szczególne, ponieważ wszystkie one reprezentowały barwy śląskiego zespołu na przestrzeni minionych lat. Eleonora Dziękiewicz i Katarzyna Konieczna zdobywały z kolei mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju w Atomowym zespole.
Historia pojedynków obu drużyn jest bardzo emocjonująca – dąbrowianki po dwa razy zabierały sopociankom Superpuchar i Puchar Polski, ale Atomówki z kolei trzykrotnie rozwiewały ich marzenia o mistrzostwie kraju, a w tym roku udaremniły także zdobycie brązowych medali. Od tamtej pory w zespole z Dąbrowy Górniczej pozostało sześć siatkarek, a drużyna ma także zupełnie nowy sztab szkoleniowy.

– Zostały dziewczyny, które są bardzo doświadczone, grają nie od dziś i chcą udowodnić, że ten klub nie jest na straconej pozycji – ocenia kapitan zespołu Izabela Bełcik i dodaje: – Moim zdaniem czeka więc nas dość ciężka bitwa.

Ciekawostką pozostaje fakt, że w bogatej historii pojedynków ani razu nie była wyróżniana żadna z zawodniczek występujących na pozycji libero. Jest to więc wyzwanie dla Agaty Durajczyk czy Krystyny Strasz, aby ich nazwisko widniało obok dwunastu przyjmujących, siedmiu atakujących, czterech rozgrywających i dwóch środkowych, do których dotychczas wędrowały statuetki MVP.

We wtorek i środę zostały rozegrane zaległe mecze ORLEN Ligi i tym samym Atomówki zajmują obecnie 3. miejsce w klasyfikacji ligowej. Tauron Banimex zajmuje zaś miejsce 6.

Żródło: PGE ATOM Trefl Sopot