Strona główna Siatkówka Już w sobotę kolejny hit OrlenLigi!

Już w sobotę kolejny hit OrlenLigi!

0

Polski Cukier Muszyna jest jednym z ostatnich rywali PGE Atomu Trefla w najbliższym czasie, których zalicza się do grona zespołów pretendujących do medali w tym sezonie ligowym. Obie drużyny zagrają ze sobą w sobotę o 17:00 w gdańskiej hali AWFiS.

Po tym spotkaniu sopocianki 1. grudnia zagrają w Łodzi, gdzie zmierzą się z Budowlanymi. Łódzkie „królowe tie breaków” w Atlas Arenie potrafią dokonywać rzeczy niemożliwych, dlatego zachowanie koncentracji na oba te pojedynki będzie dla zespołu Lorenzo Micellego szalenie istotne.

Obie drużyny na pewno nie będą dla nas łatwymi przeciwnikami, ale chcemy powalczyć z nimi o cenne ligowe punkty – mówi Agata Durajczyk, libero PGE Atomu Trefla Sopot. – Czy będzie to pełna pula, zobaczymy. Na pewno do tego właśnie będziemy w tych meczach dążyły.

Siatkarki zgodnie przyznają, że spotkania w nowym sezonie są dla nich nową kartą do zapisania. Dla kibiców natomiast starcie z Polskim Cukrem Muszyna będzie swoistym rewanżem za ubiegłoroczny ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym podopieczne Bogdana Serwińskiego odprawiły sopocianki z kwitkiem w Hali 100-lecia i tym samym sprawiły, że po raz pierwszy nie zagrały one w turnieju finałowym.

Pamiętam to spotkanie bardzo dobrze, takie mecze są gdzieś z tyłu głowy. Teraz będziemy jak zawsze walczyć na boisku i damy z siebie wszystko, by na koniec to nasz zespół mógł się cieszyć z korzystnego wyniku – wyjaśnia z kolei Charlotte Leys, belgijska przyjmująca PGE Atomu Trefla.

Cała drużyna PGE Atomu Trefla Sopot jest w pełni gotowa do gry – żadna z zawodniczek nie boryka się z urazami. Liderką wśród atakujących jest w sopockiej drużynie Katarzyna Zaroślińska, ale dzielnie wtóruje jej będąca w niesamowitej formie środkowa – Brittnee Cooper. Po drugiej stronie siatki znajdzie się jednak inna środkowa, Sylwia Wojcieska. Dobrze znana w Sopocie zawodniczka jest obecnie czwartą najlepiej blokującą siatkarką ligi. W zestawieniach TOP 10 poszczególnych elementów można jeszcze znaleźć między innymi okupującą pozycję liderki najlepiej zagrywających – Klaudię Kaczorowską, czy też całkiem nieźle radzącą sobie w przyjęciu Agatę Durajczyk.

Źródło: PGE ATOM Trefl Sopot