Kacper Kozłowski wyróżniony. Świetny weekend polskiego zawodnika

17 kwi 2023, 15:30

Kacper Kozłowski ma za sobą naprawdę udany występ w barwach Vitesse Arnhem. Polski zawodnik zdobył bramkę w 29. kolejce Eredivisie z NEC Nijmegen. Dzięki temu portal holenderski portal “Voetbal International” umieścił go w najlepszej jedenastce minionej serii gier.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Przeprowadzka dobrze zrobiła Kacprowi Kozłowskiemu

Na początku sezonu 2022/2023 Kacper Kozłowski opuścił szeregi Brighton i został wypożyczony do drużyny Vitesse Arnhem. Przygoda polskiego zawodnika w lidze holenderskiej układa się bardzo dobrze. Od początku bieżącej kampanii 19-latek zaliczył już 26 spotkań, w których strzelił 3 gole i zanotował 4 asysty.

Szczególnie znakomity w wykonaniu Kozłowskiego był ostatni weekend. Były piłkarz Pogoni Szczecin strzelił gola w starciu ligowym z NEC Nijmegen (1:4). Polak trafił do bramki strzeżonej przez Jaspera Cillessena w 29. minucie meczu, czym niewątpliwie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu w derbach Geldrii.

Za swój występ 19-latek został wyróżniony przez portal “Voetbal International”. Dziennikarze związani z holenderskim serwisem “vl.nl” umieścili Kozłowskiego w najlepszej jedenastce 29. kolejki Eredivisie. Polak został jedynym zawodnikiem z Vitesse Arnhem wyróżnionym w tym tygodniu.

Warto dodać, że Kozłowski na boisku spędził 89. minut. Podczas meczu  NEC Nijmegen – Vitesse Arnhem nie był jednak jedynym Polakiem, którego mogli podziwiać holenderscy kibice. Kilka chwil w barwach gości dostał również Bartosz Białek. Ten pojawił się na murawie w 89. minucie starcia.