Kajetanowicz mistrzem świata WRC2! Największy sukces w karierze Polaka

lis 19 2023, 12:47

Kajetan Kajetanowicz razem z pilotem Maciejem Szczepaniakiem zdobyli mistrzostwo świata w kategorii WRC2 Challenger. O tytuł polska załoga walczyła jeszcze na ostatnich odcinkach kończącego sezon Rajdu Japonii. Dla Kajetanowicza jest to piąty medal mistrzostw globu, ale dopiero pierwszy złoty.Polacy z piątym podium z rzędu

Przed startem sezonu załoga Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zaliczana była do głównych faworytów w kategorii WRC2 Challenger. Był to efekt wywalczonego rok temu brązowego medalu w WRC2 Open oraz udanych startów we wcześniejszych sezonach. Przewidywania ekspertów zostały potwierdzone już w inauguracyjnym 2023 rok Rajdzie Meksyku, który Polacy wygrali. Nasza załoga zanotowała również zwycięstwa na Sardynii oraz w Rajdzie Safari. Z kolei drugie miejsca zajęła w Grecji i Japonii, a trzecie w Rajdzie Europy Centralnej.

Przed ostatnim występem w sezonie Kajetanowicz i Szczepaniak nie mieli jeszcze zapewnionego tytułu. Rywalizację w Kraju Kwitnącej Wiśni musieli zakończyć w czołówce i tak też się stało. Dodatkowym utrudnieniem podczas finałowej rundy były bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Polacy wykonali jednak zadanie i po raz piąty z rzędu zdobyli medal mistrzostw świata, ale tym razem z najcenniejszego kruszcu.

To niesamowite uczucie, zostajemy mistrzami świata. Oczywiście niewiele to zmienia w moim życiu. Nadal, mam nadzieję, będę tym samym gościem, którym byłem już po zdobyciu czterech tytułów mistrza Polski i trzech tytułów mistrza Europy, ale brakowało mi tytułu mistrza świata. Teraz jest – powiedział Kajetanowicz.

Klasyfikację ogólną Rajdu Japonii wygrał Elfyn Evans, który został też wicemistrzem świata WRC. Tytuł najlepszego kierowcy globu w najważniejszej kategorii wywalczył Kalle Rovanpera, a brązowy medal trafił do Sebastiena Ogiera.Podobne teksty

Komentarze

  1. W końcu, po tylu latach powtórzył wynik najlepszego polskiego rajdowca i kierowcy wyścigowego, Roberta Kubicy! Brawo Kajto!
    Chciałoby się obejrzeć Kajto i Roberta Kubicę w WRC w przyszłym roku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA