Kamil Grabara mistrzem Danii. FC Kopenhaga obroniła tytuł

Aktualizacja: 30 maj 2023, 12:39
30 maj 2023, 10:18

FC Kopenhaga z Kamilem Grabarą w składzie obroniła mistrzostwo Danii. W poniedziałkowe popołudnie drużyna ze stolicy kraju wygrała na wyjeździe 2:1 z Viborgiem i sięgnęła po 15. tytuł w swojej historii. Polski bramkarz ponownie rozegrał pełne 90 minut.

Mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu

W pierwszej połowie zasadniczej części sezonu Superligaen drużyna Kamila Grabary spisywała się mocno poniżej oczekiwań. Na skutek tego z posadą pożegnał się trener Jess Thorup, którego zastąpił były szkoleniowiec m.in. Viborga FF Jacob Neestrup, pełniący wcześniej rolę asystenta Thorupa.

Właśnie starcie z Viborgiem okazało się kluczowe dla losów obecnego sezonu. W meczu 31. kolejki w grupie mistrzowskiej FC Kopenhaga wygrała na wyjeździe 2:1, dzięki czemu zapewniła sobie 15. w historii klubu tytuł mistrzowski, jednocześnie broniąc go po sukcesie w ubiegłym sezonie.

Drugi tytuł Kamila Grabary

Po raz drugi z rzędu z mistrzostwa Danii cieszył się tym samym Kamil Grabara, który jest piłkarzem FC Kopenhagi od lipca ubiegłego roku, kiedy to przeniósł się z młodzieżowej drużyny Liverpoolu. Sezon 2020/21 spędził z kolei na wypożyczeniu w Aarhus GF.

Polski bramkarz stracił w tym sezonie kilkanaście meczów na skutek poważnej kontuzji twarzy, której doznał w lipcowym ligowym spotkaniu z Aalborgiem. Do gry w Superligaen wrócił na początku października i od tamtego czasu występuje ze specjalną maską na twarzy.

Henryk Kasperczak skradł show na gali Ekstraklasy. 76-letni trener trafił do Galerii Sław