Kapitalna gra Polaków! Serbia zmiażdżona!!!

Aktualizacja: 31 sie 2014, 00:45
30 sie 2014, 21:50

Przy blisko 70-tysięcznej publiczności Polacy fenomenalnie zainaugurowali siatkarskie mistrzostwa świata! W swoim pierwszym meczu “Biało-Czerwoni” rozgromili Serbię 3:0!!!

Pierwszy set rozpoczął się bardzo nerwowo. Zarówno Polacy jak i Serbowie byli jeszcze “zimni” ze stresu i atmosfery jaką stworzyli kibice na trybunach. Stąd też na pewno proste błędy trwające do pierwszej przerwy technicznej, na którą schodziliśmy prowadząc 8:7! Potem zaczęliśmy rozwijać skrzydła i tłamsić ataki siatkarzy z Bałkanów. Zatrzymanie Kovacevicia i Antanasijevia były kluczem do budowania bezpiecznej przewagi i wygrania seta do 19!

Druga odsłona to jeszcze lepsza gra Polaków! Serbowie byli zagubieni jak dzieci we mgle. Nie przyjmowali, psuli zagrywki, a Polacy koncertowo raz za razem zatrzymywali rywali blokiem! Przy wyniku 14:5 trener gości nie wytrzymał i przeprowadził pierwsze stałe zmiany. Za młodego rozgrywającego Jovovicia wszedł doświadczony Petković, ale to na szczęście nie zmieniło obrazu gry. Polacy dominowali na parkiecie i nawet mimo lekkiego “dołka” w samej końcówce seta, wygraliśmy go bardzo pewnie 25:18!

Trzeciego seta ponownie rozpoczęliśmy od zdecydowanego prowadzenia. Przy stanie 5:2 trener Serbów już był zmuszony na wykorzystanie pierwszego czasu! To na szczęście na nic się nie zdało, a na pierwszej przerwie technicznej mieliśmy wynik 8:4! Kilka kolejnych punktów to gra punkt za punkt, po czym po raz kolejny dołożyliśmy jeden punkt i na drugą przerwę techniczną schodziliśmy już z wynikiem 16:11! Niestety trzy pierwsze punkty po przerwie technicznej padły łupem Serbów. Przerwa Stephana Antigi na szczęście przerwała serię rywali! Co więcej, Polacy bardzo szybko odzyskali swoją 5-punktową przewagę! Kolejne punkty to dalej koncert Polaków i Michała Winiarskiego na zagrywce! Koniec końców wygraliśmy tego seta do 18 i cały mecz 3:0!!!

Polska – Serbia 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Polska: Zagumny, Nowakowski, Winiarski, Wlazły, Kłos, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga.

Serbia: Jovivic, Podrascanin, Nikic, Atanasijevic, Lisinac, Kovacevic N., Rosic (libero) oraz Kovacevic U., Petkovic, Ivovic.

Autor: Damian Wilary