Kapitalny mecz koszykarzy Legii w pucharach! Wygrali różnicą aż 39 punktów

13 gru 2023, 22:19

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze zwycięstwo w ramach drugiej rundy FIBA Europe Cup. Wojskowi rozbili przed własną publicznością litewską Cbet Jonavę aż 111:72, a bohaterem był Amerykanin Christian Vital, który zdobył aż 34 punkty.

Kapitalny występ koszykarskiej Legii Warszawa

Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem przewagi Legii, która nie dała rywalowi z Litwy szansy na prowadzenie nawet na jedną akcję i wygrała tę część 26:20. W drugiej partii stołeczna drużyna powiększyła swoją przewagę i utrzymywała ją aż do połowy spotkania. Na półmetku prowadziła bowiem 49:40.

Trzecią kwartę można było nazwać koncertem w wykonaniu Legii. Praktycznie z każdą kolejną akcją zwiększała dystans nad Cbet Jonavą, prowadząc aż 85:53. Ostatnia kwarta natomiast była potwierdzeniem różnicy klas między oboma ekipami. Koszykarze z Warszawy wygrali 111:72 i odnieśli pierwsze zwycięstwo na tym etapie.

Kapitalne spotkanie rozegrał Christian Vital, który zdobył aż 34 punkty. Amerykanin trafił dziewięć na 12 rzutów za dwa punkty i czterokrotnie skutecznie rzucał za trzy. Do tego dodał cztery zbiórki i trzy asysty, a to wszystko w zaledwie niecałe 24 minuty na parkiecie.

Legia Warszawa – Cbet Jonava 111:72 (26:20, 23:20, 36:13, 26:19)

Stołeczna drużyna odniosła tym samym pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie FIBA Europe Cup. Tydzień temu Legia przegrała bowiem na wyjeździe z tureckim Bahcesehirem 90:100. Kolejny mecz rozegra z kolei 10 stycznia, kiedy to zmierzy się ze Sportingiem.