Kapitalny mecz Sochana! 2. najlepszy wynik punktowy w karierze [WIDEO]

27 sty 2024, 12:28

Koszykarze San Antonio Spurs odnieśli 9. zwycięstwo w tym sezonie NBA, ogrywając we własnej hali 116:100 Portland Trail Blazers. Najlepszym punktującym wśród gospodarzy był Jeremy Sochan, który rzucił 31 punktów i zanotował drugi najlepszy wynik w karierze.

Znakomity występ Sochana

Koszykarze San Antonio Spurs nie weszli w spotkanie zbyt dobrze. Po pierwszej kwarcie przegrywali 26:33, ale później zaczęli odzyskiwać przewagę. Po połowie meczu prowadzili już 62:57, natomiast po trzeciej kwarcie wynik brzmiał 88:78. Do końca spotkania nie oddali już pola rywalom i odnieśli 9. zwycięstwo w sezonie.

Po stronie Spurs najlepiej punktującym zawodnikiem był Jeremy Sochan. Polak zakończył mecz z liczbą 31 punktów, 14 zbiórek i dwóch asyst. To jego drugi najwyższy wynik w karierze – więcej rzucił na początku w grudnia w starciu z Altantą Hawks (33 punkty).

Do wygranej nad Portland Trail Blazers walnie przyczynili się także Victor Wembanyama (23 punkty, 12 zbiórek i 4 asysty), a także Keldon Johnson (21 punktów, 16 zbiórek, 1 asysta). Najwięcej w całym spotkaniu rzucił jednak Anfernee Simons z ekipy gości (40 punktów, 2 zbiórki, 10 asyst).

San Antonio Spurs – Portland Trail Blazers 116:100 (26:33, 62:57, 88:78)

Mimo odniesienia zwycięstwa, koszykarze San Antonio Spurs w dalszym ciągu zajmują ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. W następnej kolejce zmierzą się we własnej hali z wiceliderem, Minnesotą Timberwolves (28 stycznia, godz. 2:30).

Igor Milicić odsłonił karty. Ponitka i Slaughter w kadrze na eliminacje do Eurobasketu