Karol Świderski trafia w MLS. Drużyna Polaków z wysoką wygraną

4 sie 2022, 08:31

Karol Świderski bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie w rozgrywkach MLS. Tym razem napastnik doskonale poradził sobie w starciu Charlotte FC – DC United. Polak strzelił bramkę przeciwko drużynie prowadzonej przez Wayne’a Rooney’a.

Świderski strzela bramkę, Jóźwiak i Sobociński na ławce

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W styczniu 2022 roku Karol Świderski zdecydował się na opuszczenie Europy. Wtedy drużyna PAOK Saloniki sprzedała polskiego zawodnika do Stanów Zjednoczonych. Urodzony w Rawiczu napastnik trafił do drużyny Charlotte FC za kwotę 4,5 miliona euro.

Od tego czasu Polak rozegrał w nowym klubie dziewiętnaście spotkań na poziomie MLS, w których strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty. Teraz Karol Świderski powiększył swój dorobek bramkowy. W ligowym starciu Charlotte FC – DC United zdobył gola, a jego drużyna wygrała aż 3:0.

Drużyna Polaka objęła prowadzenie już w 13. minucie meczu. Wtedy też fatalnie we własnym polu karnym zachował się Steve Birnbaum, który skierował futbolówkę do własne bramki. W 64. minucie wynik podwyższył Karol Świderski. Polak nie miał trudnego zadania, gdyż skorzystał ze słabej interwencji bramkarza gości i skierował futbolówkę do niemal pustej siatki. Był to jego szósty gol w tym sezonie MLS.

Ostatecznie ekipa Charlotte FC ustalia wynik na 3:0 dzięki bramce, którą strzelił Quinn McNeill. Niestety, podczas spotkanie nie zobaczyliśmy dwóch innych Polaków, którzy występują w amerykańskiej ekipie. Cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński. Drużyna biało-czerwonych jest obecnie siódma w konferencji wschodniej MLS.