piątek, 20 maja, 2022

Karpacz Athletics Open 2019: Wspaniały Konrad Bukowiecki z nowym rekordem życiowym!

Za nami pierwsza edycja zawodów lekkoatletycznych na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Stadion świeżo oddany do użytku ugościł najlepszych lekkoatletów startujących w pchnięciu kulą rzucie dyskiem i skoku o tyczce. Na starcie przede wszystkim Konrad Bukowiecki, Piotr Małachowski, oraz Piotr Lisek. Największe show kibicom zaserwował Bukowiecki bijąc swój rekord życiowy na otwartym stadionie!

Będący w znakomitej formie Konrad Bukowiecki po raz kolejny pokazał, że na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze będzie kandydatem do walki o medale. Pod koniec sierpnia w pięknym stylu zwyciężył w Mistrzostwach Polski w Radomiu. Jeszcze trzy dni temu w meczu Europa vs Stany Zjednoczone zaliczył pierwszy konkurs w życiu, w którym trzykrotnie przekroczył granicę 21.70 metrów. Dzisiaj w Karpaczu niemal powtórzył to osiągnięcie!

W czwartej serii dzisiejszego konkursu posłał kulę na 21.87 metrów deklasując stawkę. Gdyby tego było mało, już w piątej serii Konrad poprawił swój rekord życiowy ze stadionu! Od dziś wynosi on 21.99 metrów! Dotychczasowy rekord Konrada wynosił 21.97 metrów, uzyskane podczas Diamentowej Ligi w Rzymie, gdzie zawodnik ze Szczytna triumfował.

Konrad Bukowiecki nie zmienił swojego położenia na listach światowych. Poprawa o 2 centymetry umacnia go na ósmej pozycji (czołowa siódemka przekraczała 22 metry- siódmy Bob Bertemes 22.22 metrów). Do medalu na Mistrzostwach Świata mogą być potrzebne pchnięcia grubo ponad 22 metrów. Po formie Konrada możemy jednak wnioskować, że rekordzista Świata juniorów będzie w stanie tego dokonać.

Na drugim miejscu uplasował się Jakub Szyszkowski, który pchnął 20.28 metrów. Jakub jest trzecim reprezentantem, który uzyskał w tym sezonie minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze. http://credit-n.ru/calc.html

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA