Strona główna Lekkoatletyka Karpacz Athletics Open 2019: Wysokie loty Liska! Wygrana Piotra Małachowskiego

Karpacz Athletics Open 2019: Wysokie loty Liska! Wygrana Piotra Małachowskiego

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Na świeżo oddanym do użytku stadionie w Karpaczu zorganizowano pierwszy mityng. Zawody nie byle jakie ponieważ na starcie stawili się m.in. Konrad Bukowiecki, Piotr Lisek i Piotr Małachowski. Wszystko przebiegło sprawnie i przyjemnie i w niecałą godzinę mieliśmy już po zawodach. Zwycięstwa odnieśli faworyzowani Panowie wymienieni wyżej.

Stadion w Karpaczu został wybudowany, żeby stworzyć inicjatywę treningów górskich poza Szklarską Porębą i Zakopanem. Piękny i malowniczy stadion położony na wysokości 600 m.n.p.m będzie idealną opcją na zgrupowania dla zawodników biegów długodystansowych. Krój i urok stadionu można dostrzec nawet schodząc ze Śnieżki. W dniu dzisiejszym obiekt został oficjalnie otwarty.

Na starcie pojawiły się gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. W konkursie pchnięcia kulą z nowym rekordem życiowym triumfował Konrad Bukowiecki- pisaliśmy o tym w poprzednim artykule, do którego zapraszamy.

W konkursie rzutu dyskiem zwyciężył faworyt- Piotr Małachowski. Zawodnik WKS Śląska Wrocław w najlepszej próbie posłał dysk na odległość 63.56 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Stój, rzucając 61.27 metrów. Bartłomiej w dniu wczorajszym dostał zaproszenie od IAAF na Mistrzostwa Świata w Katarze, tak więc wiele wskazuje na to, że PZLA wyśle na lekkoatletyczny mundial trzech dyskobolów.

W konkursie skoku o tyczce mężczyzn nie zawiódł Piotr Lisek. Nasz rekordzista Polski pokonał dziś poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80 metrów. Drugie miejsce zajął Karol Pawlik z nowym rekordem życiowym- 5.50 metrów.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet zwyciężyła Daria Zabawska. Zawodniczka reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin uzyskała 55.20 metrów. http://credit-n.ru/zaymyi.html

Komentarze