Strona główna Pozostałe Karpińska straciła srebrny medal ME

Karpińska straciła srebrny medal ME

0

Marzena Karpińska straciła srebrny medal Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów (48 kg).

CAS Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie oddalił uchwałę zarządu PZPC o skrócenie dwuletniej dyskwalifikacji naszej zawodniczki. 26- letnia Karpińska tuż przed igrzyskami w Londynie dostała dwuletni zakaz startów. Powodem było wykrycie w jej organizmie podwyższonego poziomu sterydu anabolicznego, nandrolonu, który jest zakazany.

Po 16 miesiącach zawodniczka poprosiła o skrócenie dyskwalifikacji, a zarząd PZPC po głosowaniu zaakceptował jej prośbę. Marzena wystąpiła w MŚ 2013 i ME 2014, ale światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wniosła sprzeciw wobec skrócenia dyskwalifikacji do trybunału w Lozannie. Trybunał przychylił się do wniosku Agencji Antydopingowej, jednocześnie nakładając na Karpińską ośmiomiesięczną dyskwalifikację liczącą się od 5 września.

Jej wszystkie indywidualne rezultaty w okresie od 3 października 2013 do 4 września 2014 zostały anulowane.

– Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie kwestionuje decyzji Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, uważa jednak, że w tym przypadku sankcje powinny dotyczyć federacji, a nie indywidualnie zawodniczki, bowiem to zarząd PZPC podjął uchwałę o skróceniu okresu karencji Marzenie Karpińskiej. PZPC w zaistniałej sytuacji zapewnia, że udzieli jej wszelkiej pomocy – powiedział rzecznik prasowy PZPC Marek Kaczmarczyk.

FOTO: vebidoo.de