Strona główna Pozostałe Inne Kartka z kalendarza – 21 lutego

Kartka z kalendarza – 21 lutego

0

Urodzili się

1946

Eugeniusz Pędzisz – polski strzelec sportowy, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku, Monachium, Montrealu i Moskwie. Pięciokrotny medalista mistrzostw świata. W 1970 roku zdobył brązowy medal w strzelaniu z karabinu standard 3 x 20 strzałów drużynowo. Na mistrzostwach świata w 1974 roku indywidualnie wywalczył złoty medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 40 strzałów oraz brązowy krążek w strzelaniu z karabinu dowolnego 3 × 40 strzałów, 300 metrów w postawie klęcząc. Rywalizując w drużynie na tych samych mistrzostwach, zdobył również złoty medal w strzelaniu z karabinu dowolnego 3 × 40 strzałów – postawa klęcząca oraz brązowy w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 40 strzałów. Oprócz tego wywalczył trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych krążków mistrzostw Europy.

1971

Anna Ejsmont – polska piłkarka ręczna, reprezentantka Polski. Łącznie zagrała w 151 spotkaniach drużyny narodowej. Siedmiokrotna mistrzyni Polski. Pierwszy tytuł zdobyła w barwach Pogoni Szczecin, której była wychowanką. Dwa kolejne tytuły mistrzowskie wywalczyła z drużyną Startu Elbląg, a następne cztery z Montexem Lublin. Oprócz tego triumfowała również w rozgrywkach ligowych w Słowenii i Hiszpanii.

1976

Tomasz Kiełbowicz – polski piłkarz, reprezentant Polski. Jego pierwszym klubem była Unia Hrubieszów. W 2000 roku zdobył mistrzostwo i puchar Polski z drużyną Polonii Warszawa. Od 2001 do 2013 roku występował w Legii Warszawa, z którą trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju oraz czterokrotnie Puchar Polski.

1987

Maciej Sulka – polski hokeista, wychowanek Podhala Nowy Targ, w którego barwach dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. W 2012 roku wywalczył Puchar Polski z drużyną GKS-u Jastrzębie.

Wydarzenia

1960 – Igrzyska Olimpijskie w Squaw Valley – Elwira Seroczyńska zdobyła srebrny, a Helena Pilejczyk brązowy medal w wyścigu łyżwiarskim na dystansie 1500 metrów.

Komentarze