Strona główna Pozostałe Inne Kaski rowerowe – ochrona głowy rowerzysty

Kaski rowerowe – ochrona głowy rowerzysty

0
Everything must be checked before the ride

Na szczyt sezonu rowerowego przypada oczywiście największa liczba wypadków z udziałem rowerzystów. Ostrzeżenia, alarmy, ograniczenia prędkości i patrole powodują zmniejszenie tej liczby, lecz nie oznacza to całkowitego wyeliminowania wypadków. Dlatego nie licz na uwagę i ostrożność innych. Licz na siebie.

Nie ma co deliberować. Nie ważne czy jeździsz wyczynowo, czy rekreacyjnie, kask jest niezbędny. Po prostu. Jest to najskuteczniejsza, poza siedzeniem przed telewizorem, ochrona głowy i czaszki przed uszkodzeniem na skutek wypadku, który przecież może spotkać każdego.

Po pierwsze bezpieczeństwo

To zawsze na pierwszym planie. Nie ważne jak daleko jedziesz i czy w swoim mniemaniu jeździsz dobrze, czy źle. Wypadki zdarzają się każdemu, nawet najbardziej doświadczonym rowerzystom i wszędzie – nawet pod domem. Pamiętaj zatem, aby dobrze zapiąć kask, zanim wsiądziesz na rower. Dobrze dobrane kaski rowerowe to doskonałe zabezpieczenie przed urazem podczas zderzenia i upadku. Przecież nie korzystasz sam z dróg, a jeśli nawet, to nie możesz być pewny ich jakości. Śliska nawierzchnia, żwir i piasek naniesiony przez wiatr na asfalt, czy wreszcie nierówności, gałęzie czy korzenie wystające z leśnych dróżek mogą być przyczyną upadku. A przecież jazda na rowerze ma być przyjemnością. Po co więc martwić się, czy ograniczać? Nawet najlepszy rower nie zabezpieczy Cię przed wypadkiem, ale już najlepszy kask rowerowy zapobiega wstrząśnieniu mózgu i daje poczucie bezpieczeństwa. Wraz z innymi akcesoriami, takimi jak nakolanniki, nałokietniki i rękawiczki, to skuteczna forma ochrony, dzięki której jazda, nawet ta wyczynowa będzie prawdziwym relaksem. Jednak nie tylko infrastruktura, inne pojazdy, czy niespodzianki na drodze są zagrożeniem czyhającym na rowerzystów. Wbrew pozorom jest to również pogoda. Na myśl przychodzi oczywiście deszcz i niesprzyjająca temperatura. Ale to nie wszystko. Również na pozór dogodna aura może się rowerzystom wdać we znaki. Prażące słońce niejednego zmusiło do dłuższego postoju i ochłodzenia się w cieniu. Kaski pogody nie zmienią, lecz na pewno sprawią, że jazda stanie się przyjemniejsza. Kask rowerowy zabezpiecza zarówno przed wiatrem, zimnem, deszczem, jak i zmniejsza ryzyko udaru słonecznego, chroniąc głowę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednocześnie otwory w kasku sprawiają, że wentylacja głowy jest możliwa, dzięki czemu stróżki potu spływające po czole nie są już problemem.

Po drugie wygoda

Wybierając odpowiedni kask, zwróć uwagę czy jest wygodny. Nie chcesz przecież, by podczas jazdy kask zsuwał się na oczy lub upijał w głowę, czyniąc z ulubionego sportu niekończącą się udrękę. Dlatego kask dobieraj do rozmiaru swojej głowy, gdyż nie zawsze pożyczony będzie odpowiedni. Kask jest ochroną indywidualną, toteż dla każdego powinien być indywidualnie dobrany. Przed ewentualnym pożyczeniem od kogoś zastanów się, czy jest to dobry pomysł. Pomijając już rozmiar, pamiętaj, że nawet przy dobrej wentylacji, głowa się poci, a chyba nie chcesz, aby cudzy pot spływał po Twoim czole? Dlatego dobierz kask wyłącznie dla siebie. Dobrze dobrany to gwarancja wygody, swoboda ruchu i bezpieczeństwo podczas każdej przejażdżki.

Przymierzając się do zakupu, pamiętaj, że nie wszystkie kaski rowerowe posiadają stosowne atesty bezpieczeństwa. Wybieraj jedynie spośród tych, które je mają. Są one wielokrotnie testowane, a ich jakość potwierdzona jest certyfikatami. Atest to nie tylko pieczątka i papier. To udokumentowany sukces i pewność, że kask nie zawiedzie podczas nawet wymagającej próby. To doskonałe materiały, wytrzymałe połączenia, wreszcie antybakteryjne wkładki i wygoda wpływająca na komfort jazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i wybierać wśród najlepszych kasków zapraszamy na www.360sklep.pl.

Komentarze