Rusza mundial 2022! Gdzie oglądać ceremonię otwarcia i mecz Katar – Ekwador?

Już w niedzielę wystartują Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Najważniejszy turniej piłkarski na świecie zainauguruje mecz Katar – Ekwador. Wcześniej, zgodnie z tradycją, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia mundialu. Jakie niespodzianki czekają na fanów podczas inauguracji wydarzenia? Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć transmisję ceremonii oraz pojedynku otwierającego światowy czempionat?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Katar – Ekwador: mecz i ceremonia otwarcia MŚ 2022

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 tuż, tuż. Pierwszy gwizdek na mundialu zabrzmi 20 listopada równo o godzinie 17:00 czasu polskiego. Pierwotnie początek rozgrywek planowano dzień później, ale ostatecznie FIFA podjęła decyzję o wcześniejszym starcie, aby w meczu inauguracyjnym uczestniczyli piłkarze gospodarzy.

Zanim jednak piłkarze rozpoczną walkę na murawie, widowisko sportowe poprzedzi ceremonia otwarcia. W rzeczonej uroczystości na pewno nie wezmą udziału m.in. Dua Lipa, Shakira czy Rod Stewart, którzy zapowiedzieli, że nie wystąpią w Katarze. Powodem takich decyzji w wykonaniu gwiazd estrady jest sytuacja panująca w tym kraju. Chodzi oczywiście o łamanie prawa człowieka.

Organizatorzy zapowiedzieli jednak, że na płycie wspominanego obiektu pojawią się m.in. Jeon Jungkook, Black Eyed Peas czy Lil Baby. Pozostałe szczegóły, jak również inne atrakcje, są owiane tajemnicą.

Wszystko odbędzie się na obiekcie Al-Bayt Stadium, który może pomieścić na trybunach 60 tysięcy osób. Jego charakterystyczną cechą jest oryginalna stylistyka, którą nawiązuje do namiotów, jakie stawiali m.in. katarscy koczownicy żyjący na pustyniach. Oprócz inauguracji odbędą się tam mecze 1/8 finału, ćwierćfinał oraz półfinał. Po turnieju ilość miejsc na stadionie zostanie zredukowana o ponad połowę, a “nadmiarowe” materiały zostaną przekazane krajom Trzeciego Świata.

Ekwador faworytem

Przed czterema laty odnotowano najwyższy rezultat w dziejach, jeśli mowa o potyczkach inauguracyjnych. Wówczas Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0. Dla drużyny z Ameryki Południowej trzy ostatnie starcia kontrolne z rzeczoną Arabią Saudyjską, Japonią tudzież Irakiem nie były zbyt udane. Ekwador wszystkie trzy zakończył bezbramkowymi remisami.

Natomiast Katarczycy w meczach towarzyskich przed Mistrzostwami Świata ponieśli porażki z zespołem narodowym Chorwacji U-23 (0:3) i Kanadą (0:2). We wrześniu z kolei ekipa z Bliskiego Wschodu zremisowała z Chile (2:2). W tym momencie trudno określić jednoznacznie formę obu drużyn, choć wydaje się, że Ekwador będzie faworytem współzawodnictwa na otwarcie mundialu.

Wszystkie 64 mecze Mistrzostw Świata w Katarze będzie można obejrzeć na antenach TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Ponadto turniej można śledzić na TVP.SPORT.PL.

Plan transmisji meczu otwarcia Katar – Ekwador (20.11):

– 15:00: ceremonia otwarcia (studio)
– 15:45: ceremonia otwarcia
– 16:20: mecz Katar – Ekwador (studio)
– 16:50: mecz Katar – Ekwador

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Katar – Ekwador (20.11): Zakłady i Typy Bukmacherskie. Gospodarze zdobędą punkty w meczu otwarcia na mundialu?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama