Kiedy debiut Fernando Santosa? Pierwszy mecz w 2023 roku już niebawem

Aktualizacja: 25 sty 2023, 19:11
24 sty 2023, 14:42

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos nie będzie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie drużyny do pierwszego w tym roku meczu. Pierwsze eliminacyjne spotkanie z Czechami biało-czerwoni rozegrają bowiem dokładnie za dwa miesiące.

Fernando Santos we wtorek wczesnym popołudniem został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. 68-latek zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza, którego umowa wygasła 31 grudnia. Portugalczyk praktycznie od początku był wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów do tej funkcji.

Dwa miesiące dla Fernando Santosa do pierwszego meczu

Nowy trener biało-czerwonych nie będzie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie drużyny do pierwszego w tym roku spotkania. Za dokładnie dwa miesiące, 24 marca Polacy rozegrają pierwszy mecz w ramach eliminacji Euro 2024 – na wyjeździe z Czechami.

Awans na najbliższe mistrzostwa Europy jest pierwszym głównym celem postawionym byłemu selekcjonerowi reprezentacji Portugalii. O grę na turnieju biało-czerwoni powalczą w grupie z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi.

Poza ośmioma spotkaniami eliminacyjnymi, które Polacy rozegrają w 2023 roku, na liście tej pojawią się również najpewniej dwa mecze towarzyskie. Choć ich daty póki co nie są oficjalnie potwierdzone, prawdopodobnie ma do nich dojść 17 czerwca i 20 listopada.

Terminarz reprezentacji Polski w 2023 roku

● 24 marca: Czechy vs Polska
● 27 marca: Polska vs Albania
● 17 czerwca (?): mecz towarzyski
● 20 czerwca: Mołdawia vs Polska
● 7 września: Polska vs Wyspy Owcze
● 10 września: Albania vs Polska
● 12 października: Wyspy Owcze vs Polska
● 15 października: Polska vs Mołdawia
● 17 listopada: Polska vs Czechy
● 20 listopada(?): mecz towarzyski

Fernando Santos zaprezentowany! „Od dzisiaj jestem Polakiem”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA