King Szczecin ze świetnym debiutem w LM. Mistrzowie Polski z historycznym zwycięstwem

Aktualizacja: 18 paź 2023, 17:48
18 paź 2023, 10:26

Koszykarze Kinga Szczecin udanie zainaugurowali zmagania w Lidze Mistrzów FIBA. Triumfatorzy ostatniej edycji Orlen Basket Ligi w debiucie w tych rozgrywkach wygrali 93:85 z włoskim Dinamo Sassari, choć ich przewaga punktowa na koniec meczu powinna być znacznie większa.

Premierowe zwycięstwo Kinga Szczecin w LM

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów koszykarze Kinga Szczecin mierzyli się przed własną publicznością z włoskim Dinamo Sassari. Autorem historycznego, pierwszego punktu dla drużyny z Pomorza Zachodniego w tych rozgrywkach okazał się Tony Meier, który wykorzystał rzut osobisty.

Pierwsza połowa meczu była popisem w wykonaniu polskiej drużyny. Choć w pierwszej kwarcie mistrzowie Polski musieli dwukrotnie gonić wynik, wygrali ją 28:22. W drugiej jeszcze bardziej zwiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 20 punktów, ale ostatecznie po połowie spotkania prowadzili 58:43.

Od początku trzeciej odsłony rywalizacji dominacja koszykarzy ze Szczecina była jeszcze bardziej okazała i zakończyła się ich zwycięstwem 85:60. W ostatniej kwarcie mistrzowie Polski mocno spuścili z tonu i na szczęście mieli sporą przewagę, ponieważ pozwolili rywalom na zbyt dużo. Mimo to, wygrali w debiucie w Lidze Mistrzów 93:85.

King Szczecin – Dinamo Banco di Sardegna Sassari 93:85 (28:22, 30:21, 27:17, 8:25)

Po tym zwycięstwie mistrzowie Polski objęli prowadzenie w tabeli grupy D. Drugie miejsce zajmuje AEK Ateny, który wygrał 84:79 z MHP Riesen Ludwigsburg. W drugiej kolejce King Szczecin zagra na wyjeździe z niemiecką drużyną (24 października, godz. 20:00.