Strona główna Pozostałe Kłopoty Roberta Kubicy! Ogromna strata Polaka.

Kłopoty Roberta Kubicy! Ogromna strata Polaka.

0

Robert Kubica z pewnością nie zaliczy pierwszego dnia rajdu Monte Carlo do tych najszczęśliwszych. Polak z powodu awarii alternatora na drugim Odcinku Specjalnym stracił mnóstwo czasu i jakiekolwiek szanse na walkę z rywalami w tegorocznej edycji rajdu.

Rajd Monte Carlo to połączenie rajdu asfaltowego z jazdą po lodzie i śniegu. Bardzo duży wpływ na wynik w tym rajdzie ma dobra strategia doboru opon. Na piątek zaplanowano dwa wieczorne Odcinki Specjalne Pierwszy OS zaczynał się jazdą po suchej nawierzchni, jednak im dalej tym więcej śniegu było na poboczach, pojawiały się także mocno oblodzone miejsca. Na tym OS-ie rządził Sebastien Loeb który prowadził na wszystkich punktach kontrolnych i cały OS wygrał z przewagą 22 sekund (!) nad Estończykiem Ottem Tanakiem. Robert Kubica zaczął bardzo dobrze i na trzecim punkcie kontrolnym był w ścisłej czołówce. Jednak w końcówce dużo stracił i w efekcie Os zakończył na 11 miejscu ze stratą 47,9 s do Francuza. Na mecie Robert powiedział  “Mieliśmy jeden moment i na hamowaniu przegapiłem hamowanie i wyjechaliśmy za szeroko. Mam sporo podsterowności, nie wiem dlaczego“.

Na drugim OSie Polak zaczął spokojnie i na pierwszym punkcie pomiaru czasu tracił blisko 10 sekund do najlepszych. W dalszej części trasy Polaka dopadły problemy z elektroniką przez co stracił mnóstwo czasu i właściwie tutaj zakończyła się jego walka o jakieś przyzwoite miejsce. Polak stracił 4 minuty i 42 sekundy.“Mieliśmy obrót na odcinku, a potem problemy z alternatorem. Musieliśmy zatrzymywać i uruchamiać na nowo silnik. Ale jesteśmy tutaj, to się liczy.”” – powiedział Robert na mecie Polaka czeka jeszcze 200km dojazdu do serwisu, miejmy nadzieje iż Polakowi uda się dojechać. Drugi OS wygrał obecny mistrz świata Sebastien Ogier, jednak w klasyfikacji generalnej wyprzedza go jego rodak i imiennik Sebastien Loeb.

Bez tytułu.