Strona główna Koszykówka Europejskie puchary Kobiety: Euro Cup: Komplet zwycięstw i awansów do kolejnej rundy polskich drużyn

Kobiety: Euro Cup: Komplet zwycięstw i awansów do kolejnej rundy polskich drużyn

0

Bardzo dobre zakończenie fazy grupowej Euro Cup zanotowały polski zespoły, które komplet trzech zwycięstw. Dodatkowo polskie zespoły w komplecie awansowały do kolejnej rundy.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły zawodniczki Artego Bydgoszcz, które pokonały Spartak Moskwa 55:44. Po pierwszej cześć Bydgoszczanki prowadziły czterema punktami. Po trzeciej kwarcie przewaga zmalała do jednego oczka jednak znakomita ostatnia cześć spotkania zapewniła Artego zwycięstwo 55:44. Dzięki zwycięstwu Artego jest na pierwszej pozycji i ma zapewniony awans do dalszych gier (pozostał do rozegrania mecz Gorzowianek ze szwedzkim Sodertalje, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach).

Spartak Moskwa – Artego Bydgoszcz 44:55

Bardzo wysokie zwycięstwo zanotowały zespół Energii Toruń, który rozbił grecki Lefkadas 95:48. Torunianki na zakończenie fazy grupowej musiały uznać wyższość Galatasaray.

Energa Toruń – Lefkadas 95:48

Zwycięstwem w ostatnim pojedynku pokonały Besiktas Stambuł 78:49 i mogły świętować awans z pozycji lidera. Drugim zespołem, który awansował jest klub ze stolicy Turcji.

Wisla CanPack Kraków – Besiktas Stambuł 78:49

Komentarze