Kolejna fińska przeszkoda na drodze ZAKSY

3 gru 2014, 12:37

Dziś na własnym parkiecie ZAKSA Kędzierzyn Koźle podejmie fiński zespół Valepa Sastamala. Będzie to kolejna runda zmagań polskiej drużyny w Pucharze CEV. W poprzedniej rundzie kędzierzynianie rywalizowali z innym zespołem z Finlandii, Tikkerit Kokkola. W dwumeczu polski zespół okazał się lepszy, jednak swój mecz rewanżowy na wyjeździe przegrał, awansując dzięki zwycięstwu przed własną publicznością i lepszemu stosunkowi setów.

Obecny rywal ZAKSY, Valepa prezentuje podobny poziom sportowy co Tikkerit. W lidze fińskiej oba zespoły mają wyraźną przewagę nad resztą stawki. Natomiast ZAKSA po słabszym początku sezonu, odnosi ostatnio same zwycięstwa. Ostatniej porażki doznali jeszcze w październiku w Jastrzębiu. Sprawia to, że kędzierzynianie są zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu. Nauczeni doświadczeniem siatkarze polskiego zespołu powinni postarać się o zwycięstwo bez straty seta, aby spokojnie jechać na rewanżowe starcie do Finlandii. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa polskiej drużyny 3:0, 18 grudnia w Finlandii, do awansu wystarczać będzie wygranie jednego seta.

Transmisja tego meczu dziś o 20.30 w Polsacie Sport.