Kolejna kompromitacja FC Barcelony. Xavi ogłosił odejście z klubu!

28 sty 2024, 11:07

FC Barcelona w bardzo słabym stylu doznała kolejnej w tym sezonie porażki, przegrywając przed własną publicznością 3:5 z Villarrealem. Po spotkaniu Xavi Hernandez ogłosił, że odejdzie ze swojego stanowiska wraz z zakończeniem sezonu, niezależnie od wyników w LaLiga i Lidze Mistrzów.

Fatalny mecz Barcy i wstydliwa porażka

Sobotnie spotkanie w ramach 22. kolejki LaLiga miało szalony przebieg. Po 54. minutach ekipa Villarrealu prowadziła 2:0, ale wtedy Barca zaczęła się przebudzać i nieco ponad kwadrans później prowadziła już 3:2. Końcówka była jednak szalona – w 84. minucie goście wyrównali na 3:3, a w samej końcówce strzelili dwa kolejne gole i ostatecznie wygrali 5:3.

Sam wynik uzyskany przez drużynę z Katalonii był jedną stroną medalu. Druga kwestia to styl gry, który po raz kolejny w tym sezonie był daleki od ideału. Szczególnie widoczne było to przy bramce Alexandra Sorlotha na 4:3, kiedy to defensywa Barcy pokazała wręcz juniorski poziom.

Xavi odejdzie z klubu po sezonie

Po zakończeniu meczu, na konferencji prasowej Xavi Hernandez ogłosił swoje odejście z klubu.Od 30 czerwca nie będę kontynuował pracy trenera w Barcelonie. To decyzja, o której rozmawialiśmy teraz z prezydentem, z Rafą Yuste, z Alejandro Echevarrią, z Deco, ze sztabem. Wierzę, że sytuacja wymaga zmiany rytmu – powiedział.

Xavi wyjaśnił powody takiej decyzji. – Podjąłem ją już parę dni temu, ale wierzę, że teraz jest moment. Myślę, że klub potrzebuje zmiany dynamiki. Przede wszystkim, działam jako culé, myśląc o klubie, również o dobru zawodników, którzy też się uwolnią, będą bardziej spokojni, wierzę, że będą grali z większą uwagą dla dobra zarządu, dla klubu, jak culé – dodał.

Xavi Hernandez objął FC Barcelonę na początku listopada 2021 roku, zastępując na tym stanowisku Ronalda Koemana. Dotychczas pod jego wodzą Barca rozegrała 122 spotkania – 76 wygrała, 20 zremisowała i 26 przegrała. Obecnie w LaLiga zajmuje trzecie miejsce i do liderującego Realu Madryt traci 10 punktów.