Kolejna porażka jastrzębian!

15 sty 2016, 20:50

Hokeiści ze Śląska ponieśli już siódmą porażkę ligową z rzędu. Tym razem ulegli u siebie 0:5 nowotarżanom.

W zespole gospodarzy niezbyt dobrze będzie wspominał swój jubileusz Kamil Górny. Dla wychowanka JKH GKS był to 400. spotkanie w Polskiej Hokej Lidze. Już po pierwszej tercji goście prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Bryan McGregor oraz Joni Haverinen.

Na początku kolejnej części spotkania jastrzębianie grali w podwójnej przewadze, ale nie potrafili jej wykorzystać. Trzeba przyznać, że defensywa Nowego Targu spisywała się dzisiaj na “5”. W ofensywie należy wystawić podobną ocenę – po drugiej tercji było już 0:4, po drugiej bramce Haverinena oraz trafieniu Michalskiego.

Gospodarze chcieli za wszelką cenę strzelić bramkę honorową. Niestety dla jastrzębian, Raszka nie był dzisiaj do pokonania. Robert Kalaber na trzecią tercję posłał do bramki Berggrunena, ale i ten był zmuszony skapitulować. W 55. minucie końcowy wynik ustalił Jarmo Jokila.

Podhalanie w następnej zmierzą się z KS Unią Oświęcim. Z kolei jastrzębianie będą mieć trudne zadanie, aby przerwać passę porażek – podejmą u siebie mistrza Polski GKS Tychy.