Kolejna wygrana Zaksy!

Aktualizacja: 30 lis 2014, 12:10
29 lis 2014, 20:58

Zaksa Kędzierzyn Koźle pewnie pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:0.

Pierwszy set w pełni należał do gości – to oni kończyli większość piłek. Gospodarze popełniali zbyt dużo błędów, żeby można było mówić o nawiązaniu walki. Kędzierzynianie wygrali więc pierwszą odsłonę tego spotkania 25:18.

Druga partia była bardziej wyrównana. Stało się tak głównie dzięki podwójnej zmianie w drużynie gospodarzy. W końcówce tego seta bielszczanie nie potrafili jednak zatrzymać atakującego Zaksy i przegrali drugą odsłonę 23:25.

W trzeciej partii gospodarze ponownie próbowali nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem, jednak bohaterem tego seta okazał się drugi atakujący Zaksy – Dominik Witczak. Gościom udało się do końca utrzymać wypracowaną przewagę i ostatecznie wygrali go 25:18 i cały mecz 3:0.

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)

BBTS: Pilarz, Ferens, Buniak, Kwasowski, Kapelus, Sobala, Dębiec (libero) oraz Błoński, Gonzalez, Neroj, Polański.

ZAKSA: Zagumny, Kooy, Kaźmierczak, van Dijk, Ruciak, Gladyr, Zatorski (libero) oraz Witczak, Abdel-Aziz, Loh, Rejno, Zapłacki.

MVP: Paweł Zagumny