Strona główna Koszykówka Kolejne kontrakty w Pszczółce

Kolejne kontrakty w Pszczółce

0
sanja

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie próżnuje i powoli komplementuje skład na przyszły sezon. W czwartej ekipie sezonu 2019/2020 pojawiły się dwie kolejne nowe twarze.

W Lublinie zagrają Elisabeth Pavel. Jest to pochodząca z Rumunii podkoszowa mająca doświadczenia z lig rumuńskiej, austriackiej, czeskiej, francuskiej, niemieckiej, węgierskiej. W ostatnim sezonie rozegrała 20 spotkań w włoskim (Serie A) Limonta Sport Costa Masnaga notując tam 9.9 pkt i 5.9 zbiórki na mecz.

Drugą nową twarzą w Pszczółce jest Emilia Kośla. Jest to reprezentantka kadr młodzieżowych. W minionym sezonie Emilia z powodu kontuzji zagrała tylko dwanaście spotkań w barwach SMS PZKosz Łomianki w 1 lidze kobiet, notując 10.8 pkt i 2 zbiórki na mecz. Zawodniczka jest wychowanką klubu La Basket Warszawa

Bardzo się cieszymy z pozyskania Emilii. Na pewno szykujemy ją na pozycję ”nr 2”. To jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek w swoim roczniku. Nie miałem jeszcze okazji z nią współpracować na kadrze U20, co było wynikiem przerwania sezonu. Jednak obserwowałem ją już wcześniej w rozgrywkach pierwszoligowych i meczach U18. Widać sporo miejsca na progres w jej grze. Wiemy nad czym będziemy pracować. Chcemy, żeby w ciągu roku stała się ważnym elementem drużyny. ‒ mówi trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk dla oficjalnej stronie lublinianek.

 

 

źródło: AZS UMCS Lublin, inf. prasowe http://credit-n.ru/kreditnye-karty.html

Komentarze