Kolejne osłabienie polskiej sztafety przed HME. “Aniołki Matusińskiego” zdekompletowane

lut 20 2023, 09:30

Na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem halowych mistrzostw Europy w Stambule polska żeńska sztafeta na 4×400 metrów doczekała się kolejnego osłabienia. Tym razem okazało się, że w zawodach nie weźmie udziału Justyna Święty-Ersetic.

Już 2 marca w Stambule rozpoczną się 37. halowe mistrzostwa Europy. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że polska sztafeta 4×400 metrów nie weźmie udziału w zawodach w pełnym składzie. Małgorzata Hołub-Kowalik i Iga Baumgart-Witan odpuściły bowiem halową część obecnego sezonu.

Kaczmarek również nie wystąpi w Stambule

Na tym jednak złe informacje się nie skończyły. Ze startu w Stambule wycofała się również Natalia Kaczmarek, najlepsza obecnie polska biegaczka na 400 metrów. Otwarcie twierdziła, że niezbyt dobrze czuje się pod dachem, a do tego starty w hali są dla niej sporym obciążeniem.

Już na początku sezonu zdecydowaliśmy z trenerem, że nie szykujemy się pod te zawody. Zadecydowały głównie względy zdrowotne, bo w ubiegłym roku po hali długo walczyłam z kontuzją. Najważniejsze jest dla nas lato. Czuję, że na MŚ w Budapeszcie mogę walczyć o wiele – powiedziała Kaczmarem po niedzielnych mistrzostwach kraju w Toruniu.

Święty-Ersetic również nie jedzie na HME

Aspekt zdrowotny zdecydował również o tym, że na halowych mistrzostwach Europy nie pojawi się Justyna Święty-Ersetic. Michał Kozłowski z kanału “Za linią mety” napisał na Twitterze, że swoją decyzję motywowała troską o zdrowie.

Jedyną z podstawowych zawodniczek “Aniołków Matusińskiego”, które wystąpią w Stambule jest więc Anna Kiełbasińska, która w 2023 roku ma drugi najlepszy czas na 400 metrów (51.33 s). Niewykluczone, że w składzie znajdzie się również 34-letnia sprinterka Marika Popowicz-Drapała (w tym roku 52.95 s na 400 metrów), która jak dotąd trzykrotnie sięgała po medale ME, ale w sztafetach 4×100 metrów.

Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski. Wspaniały bieg na 400 metrów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA